Розуміння впливу омега-3 жирних кислот на аберантний метаболізм гліцероліпідів при розвитку поліпів може допомогти у веденні пацієнтів із ризиком поліпів товстої кишки та статевих шляхів.
Хоча жирні кислоти омега-3 широко відомі своїми корисними властивостями у профілактиці різних захворювань, важливо враховувати їх потенційні небажані явища при надмірному застосуванні.
Мета недавнього дослідження, результати якого були опубліковані в журналі Nutrients, полягала у вивченні впливу поліненасичених жирних кислот (ПНЖК) на поліпи товстої кишки в осіб європейського походження.
Na Shen та співавт. виявили значні однонуклеотидні поліморфізми, що корелюють з ПНЖК та поліпами товстої кишки у повногеномних дослідженнях асоціацій, що включають 135 006 зразків у когорті дослідження та 114 999 зразків у підтверджуючій вибірці. Для оцінки причинно-наслідкового зв'язку між однонуклеотидними поліморфізмами, пов'язаними з ПНЖК та поліпами товстої кишки, використовували різні методи. Ці методи включали зважування зворотної дисперсії, визначення виваженої медіани, менделєєвську рандомізацію з регресією Егера та аналіз чутливості, включаючи оцінку методом «виключення по одному» та оцінку гетерогенності.
Результати свідчать, що більш високі рівні омега-3 жирних кислот, більш високе співвідношення між докозагексаєновою кислотою (ДГК) і загальним вмістом жирних кислот, а також співвідношення між омега-3 і загальним вмістом жирних кислот були пов'язані з підвищеним ризиком поліпів товстої кишки. І навпаки, більш високі показники співвідношення між омега-6 та омега-3 та співвідношення між лінолевою кислотою та загальним вмістом жирних кислот були пов'язані зі зниженим ризиком поліпів товстої кишки.
Nutrients
Causal Relationships between Polyunsaturated Fatty Acids and Colon Polyps: A Two-Sample Mendelian Randomization Study
Na Shen та співавт.
Коментарі (0)