У пацієнтів з конкрементами у загальній жовчній протоці застосування індометацину у формі супозиторіїв може забезпечити статистично значуще зниження частоти розвитку гіперамілаземії та панкреатиту після проведення ендоскопічної ретроградної холангіопанкреатографії (ЕРХПГ).
Результати недавнього дослідження вказують, що застосування індометацину у формі супозиторіїв може забезпечити статистично значуще зниження частоти підвищення активності амілази в крові та розвитку панкреатиту у пацієнтів з конкрементами у загальній жовчній протоці, що пройшли ЕРХПГ з приводу холедохолітіазу. Fusheng Gao та співавт. провели дослідження для вивчення ефективності застосування індометацину у профілактиці гіперамілаземії та панкреатиту у пацієнтів з камінням у загальній жовчній протоці з використанням магнітно-резонансної томографії (МРТ).
У цьому ретроспективному дослідженні 89 пацієнтів розділили на дві групи (А та В) з урахуванням терапії після операції. Група А отримувала лікування шляхом проведення різних процедур, що дозволяють знизити секрецію ферментів підшлункової залози після операції, тоді як групі В було призначено лікування похідним індолілоцтової кислоти. У групах дослідження було проведено оцінку частоти розвитку післяопераційної гіперамілаземії та панкреатиту, а також активності амілази у сироватці крові. Крім того, у пацієнтів із групи В для діагностики панкреатиту було виконано дослідження методом МРТ з алгоритмом шумозаглушення на зображеннях та методом традиційної МРТ, з подальшою оцінкою відмінностей візуалізації та ефективності діагностики при використанні двох зазначених методів.
Ефективність діагностики оцінювали з використанням ROC-кривих. У групі B частота розвитку післяопераційного панкреатиту та гіперамілаземії була нижчою, ніж у групі A. У групі B було виявлено 6 випадків розвитку післяопераційного панкреатиту, з них 2 (33,33 %) були виявлені методом традиційної МРТ та 5 (83,33 %) - методом МРТ з алгоритмом шумозаглушення на зображеннях. Кількість випадків панкреатиту, виявлених методом МРТ з алгоритмом шумозаглушення на зображеннях, була дещо більшою в порівнянні з використанням традиційної МРТ, при цьому ефективність діагностики при використанні двох методів статистично значуще не відрізнялася.
При дослідженні методом МРТ з алгоритмом шумозаглушення на зображеннях кількість випадків набряку підшлункової залози, розширення проток підшлункової залози/жовчних проток та випоту в черевну порожнину була вищою, ніж при дослідженні методом традиційної МРТ. За результатами аналізу ROC-кривих площа під кривою (AUC) за показником ефективності діагностики післяопераційного панкреатиту методом МРТ з алгоритмом шумозаглушення склала 0,855, тоді як чутливість була на рівні 89,40%.
Чутливість аналізу активності амілази у сироватці крові щодо виявлення гіперамілаземії склала 89,80 %, специфічність – 83,20 % та AUC – 0,893, що вказує на статистично значущу ефективність діагностики. Таким чином, застосування індометацину у формі супозиторіїв у клінічній практиці може бути ефективним з точки зору зниження частоти розвитку таких ускладнень, як гіперамілаземія та панкреатит, після проведення ЕРХПГ.
Computational and Mathematical Methods in Medicine
MRI Evaluation of Indomethacin Suppositories in the Prevention of Complications of Pancreatitis and Hyperamylasemia after Choledocholithiasis ERCP Based on Image Denoising Algorithm
Fusheng Gao і співавт.
Коментарі (0)