У пацієнтів, які отримують коанальгетики з приводу травматичних ушкоджень, застосування суфентанілу для інтраназального введення забезпечує більш ефективне знеболювання порівняно із застосуванням опіоїдів для прийому всередину або внутрішньовенного введення.
Результати відкритого одноцентрового рандомізованого контрольованого дослідження не меншої ефективності в паралельних групах свідчать про те, що у пацієнтів, які отримують коанальгетики з приводу травматичних ушкоджень, застосування суфентанілу для інтраназального введення забезпечує більш ефективне знеболювання порівняно із застосуванням опіоїдів для внутрішнього або внутрішньовенного введення. Мета дослідження, проведеного Stefano Malinverni та співавт. полягала у порівнянні знеболювального ефекту суфентанілу для інтраназального введення та опіоїдів для прийому внутрішньо або внутрішньовенного введення при гострих травматичних ушкодженнях.
Пацієнтів, які надійшли у відділення невідкладної допомоги з травмою і мали оцінку інтенсивності болю за візуальною аналоговою шкалою (ВАШ) ≥ 7, рандомізували на отримання або суфентанілу для інтраназального введення, або альтернативних опіоїдів (для прийому внутрішньо або внутрішньовенного введення) на додаток до внутрішнього або внутрішньовенного застосування нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) або парацетамолу. Основним досліджуваним показником було зниження оцінки за ВАШ протягом 15-20 хвилин після рандомізації.
В аналіз, що виконується з припущення, що всі пацієнти отримали призначене лікування (ITT-аналіз), були включені дані 170 з 205 пацієнтів, що пройшли початковий скринінг. Через 15-20 хвилин після рандомізації у групі застосування суфентанілу для інтраназального введення (83 пацієнти), спостерігалося суттєво більш виражене зниження інтенсивності болю порівняно з групою застосування опіоїдів для прийому всередину або внутрішньовенного введення (87 пацієнтів). Аналогічним чином, через 60 хвилин після рандомізації у групі застосування суфентанілу для інтраназального введення зниження інтенсивності болю було більш виразним (таблиця 1).
Проте слід зазначити, що у групі досліджуваного втручання спостерігалася вища частота розвитку побічних ефектів (таблиця 2).
У пацієнтів з травматичними ушкодженнями, котрі отримували коанальгетики, застосування суфентанілу для інтраназального введення забезпечує більш ефективне знеболювання, що вказує на потенційну доцільність його застосування для лікування сильного болю у таких пацієнтів.
Emergency Medicine Journal
Effect of intranasal sufentanil on acute post-traumatic pain in the emergency department: a randomised controlled trial
Stefano Malinverni і співавт.
Коментарі (0)