У жінок з ендометріозом зниження виразності дисменореї після супресивної гормональної терапії пов'язане з фенотипом глибокого інфільтративного ендометріозу та є маркером вищого ступеня тяжкості.
Згідно з результатами ретроспективного спостережного когортного дослідження, опитування пацієнток про інтенсивність болю після супресивної гормональної терапії може допомогти лікарям в оцінці ступеня тяжкості глибокого інфільтративного ендометріозу (ГІЕ) у повсякденній практиці. Мета дослідження полягала у визначенні того, чи є зменшення виразності дисменореї після супресивної гормональної терапії ознакою фенотипу ендометріозу та вищого ступеня тяжкості захворювання.
До дослідження були включені невагітні жінки віком до 42 років з ендометріозом, підтвердженим результатами гістологічного дослідження. Перед хірургічним втручанням було проведено оцінку ступеня полегшення дисменореї після супресивної гормональної терапії. За результатами оцінки після супресивної гормональної терапії було проведено порівняння.
Серед 578 пацієнток з ендометріозом, підтвердженим результатами гістологічного дослідження, які мали оцінку інтенсивності болю до операції, частота зменшення виразності дисменореї після супресивної гормональної терапії склала 87,8 % (n = 510). У цих пацієнток відзначалося підвищення частоти розвитку уражень кишечника, спричинених ГІЕ (45,7 % (233 з 510) порівняно з 29,4 % (20 з 68)), а також частоти розвитку множинних уражень, спричинених ГІЕ (≥ 2) ( 55,8% (287 з 394) порівняно з 31,7% (22 з 39)). Згідно з результатами багатофакторного аналізу, зменшення виразності дисменореї після супресивної гормональної терапії залишалося значною мірою пов'язаним із тяжким фенотипом ГІЕ (скориговане відношення шансів: 3,9).
Reproductive BioMedicine Online
Decrease of dysmenorrhea with hormonal treatment is a marker of endometriosis severity
Louis Marcellin і співавт.
Коментарі (0)