У пацієнтів із COVID-19 застосування озонотерапії забезпечило ефективне скорочення тривалості перебування у стаціонарі, частоти отримання позитивних результатів аналізу методом ПЛР та рівня смертності.
Результати систематичного огляду та метааналізу вказують, що застосування озонотерапії забезпечує статистично значуще скорочення тривалості перебування у стаціонарі, частоти отримання позитивних результатів аналізу методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) та рівня смертності у пацієнтів із COVID-19. Мета цього дослідження полягала в оцінці ефективності застосування озонотерапії з точки зору впливу на рівень смертності серед пацієнтів із COVID-19.
Пошук відповідних досліджень без обмеження мови написання статей виконували у таких електронних базах даних, як clinicaltrials.gov, Embase, Cochrane Library та PubMed. Було проведено огляд даних проспективних контрольованих досліджень, у яких вивчали застосування озонотерапії у пацієнтів із COVID-19 порівняно із застосуванням плацебо або імітації процедури. Дані досліджень об'єднували з обчисленням виваженої різниці середніх (ВРС), відношення ризиків (ВР) та 95 % довірчих інтервалів.
Критеріям відбору відповідали вісім досліджень (n=371). Застосування озонотерапії забезпечувало статистично значуще зниження частоти отримання позитивних результатів аналізу методом ПЛР (ВР: 0,07), тривалості перебування у стаціонарі (ВРС: −1,63 дня) та рівня смертності (ВР: 0,38). Таким чином, при лікуванні пацієнтів із COVID-19 слід розглядати питання застосування озонотерапії.
Complementary Therapies in Medicine
Benefits of Ozone on mortality in patients with COVID-19: A systematic review and meta-analysis
Wenli Shang і співавт.
Коментарі (0)