EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Оцінка ефективності букальної інфільтраційної анестезії 4% артикаїном при видаленні зубів верхньої щелепи

зубний біль. зубний біль.
зубний біль. зубний біль.

Що нового?

При видаленні зубів верхньої щелепи доцільно застосовувати 4% розчин артикаїну для букальної інфільтраційної анестезії.

Згідно з результатами систематичного огляду літератури, постійні зуби верхньої щелепи можна успішно видаляти, використовуючи лише букальну інфільтраційну анестезію 4 % артикаїном. Ціль дослідження полягала в оцінці ефективності букальної інфільтраційної анестезії у вигляді одноразової ін'єкції артикаїну при видаленні зубів верхньої щелепи. Пошук відповідних публікацій англійською мовою проводили у базах даних Ovid SP, Embase, Scopus, PubMed та Кокрейнівській базі даних.

Пошук зводився до певного запиту з використанням термінів MeSH ((букальний) та (артикаїн) та (інфільтрація) та (дентальний)). Усього було виявлено 16 клінічних досліджень за участю 1339 пацієнтів, у 6 з яких порівнювали суб'єктивно оцінювану інтенсивність болю, що виникає під час процедури із застосуванням букальної інфільтраційної анестезії у вигляді одноразової ін'єкції артикаїну, з інтенсивністю болю при застосуванні лідокаїну. У 3 з цих 6 досліджень повідомлялося про зниження інтенсивності болю в групі артикаїну, а в решті 3 повідомлялося про більш високу частоту успіху при видаленні зубів у групі артикаїну.

У 4 із 16 проаналізованих досліджень порівнювали інтенсивність болю, що виникає під час процедури, при застосуванні букальної інфільтраційної анестезії у вигляді одноразової ін'єкції 4 % артикаїну та при застосуванні подвійної інфільтраційної анестезії (букальної та піднебінної/лінгвальної). У 2 з цих 4 досліджень не було виявлено статистично значущих відмінностей між двома методами, при цьому в двох інших повідомлялося про більший успіх при використанні піднебінних та букальних ін'єкцій.

Крім того, у 5 з 16 досліджень вивчали інтенсивність болю під час процедури, пов'язаної із застосуванням букальної інфільтраційної анестезії у вигляді одноразової ін'єкції артикаїну та подвійної (букальної та лінгвальної/піднебінної) інфільтраційної анестезії 2% лідокаїном, при цьому у всіх 5 дослідженнях були зареєстровані незначні відмінності між двома підходами. Нарешті, в одному з 16 досліджень порівнювали суб'єктивно оцінювану інтенсивність болю, пов'язаного з букальною інфільтраційною анестезією у вигляді одноразової ін'єкції 4% 1:100:000, з інтенсивністю болю при букальній інфільтраційній анестезії у вигляді одноразової ін'єкції 4% артикаїном 1:200:000, при цьому було виявлено статистично значущу різницю між ними.

Автори всіх цих досліджень дійшли єдиної думки, що застосування букальної інфільтраційної анестезії 4% артикаїном при видаленні постійних зубів верхньої щелепи є перспективним. Проте необхідне проведення подальших досліджень, щоб визначити, чи може цей метод служити ефективною альтернативою встановленому стандарту поєднання піднебінної та букальної інфільтраційної анестезії.

Джерело:

Cureus

Стаття:

Can Single Buccal Infiltration With 4% Articaine Induce Sufficient Analgesia for the Extraction of Maxillary Teeth? A Systematic Literature Review

Автори:

Abdulelah S. Alsager і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: