У пацієнтів з міофасціальним больовим синдромом ультразвукова терапія за короткий час (протягом 2 тижнів) забезпечує полегшення болю та зменшення запалення.
Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Journal of Pharmaceutical Research International, ультразвукова терапія є безпечним ефективним неінвазивним методом ад'ювантної терапії, що забезпечує високий рівень дотримання пацієнтом режиму лікування міофасціального больового синдрому із залученням жувальних м'язів. Метою рандомізованого клінічного дослідження, проведеного Harini Valluri та співавт., було визначення можливості застосування ультразвуку як ефективного методу ад'ювантної терапії при міофасціальному больовому синдромі жувальних м'язів.
У дослідження були включені 30 осіб (старше 18 років, 20 жінок і 10 чоловіків) з клінічним діагнозом міофасціального больового синдрому. Учасників рандомізували у дві групи по 15 осіб у кожній:
група А: ультразвукова терапія+тизанідин 2 мг 2 рази на добу протягом 14 днів;
група B: монотерапія тизанідином.
Оцінки включали максимальну міжрізцеву відстань, чутливість жувальних м'язів при пальпації, біль під час їжі та руху нижньої щелепи на початковому рівні, через тиждень та через два тижні. У пацієнтів обох груп спостерігалося статистично значуще полегшення болю та збільшення відкривання рота. Але у пацієнтів у групі А було зареєстровано більше і статистично значуще полегшення болю в порівнянні з іншою групою з 7-го по 14-й день. Про розвиток небажаних явищ не повідомлялося. Отже, ультразвукова терапія - ефективний метод ад'ювантної терапії при міофасціальному больовому синдромі.
Journal of Pharmaceutical Research International
Evaluation of Efficacy of Ultrasound Therapy as an Adjuvant in Management of Myofascial Pain: A Randomized Clinical Trial
Harini Valluri et al.
Коментарі (0)