Лабеталол діяв ефективніше і безпечніше ніж ніфедипін при лікуванні артеріальної гіпертензії під час вагітності.
Незважаючи на те, що лабеталол і ніфедипін виявилися однаково ефективними при прееклампсії, у недавньому дослідженні лабеталол перевершив ніфедипін щодо переносимості та профілю побічних ефектів.
Це проспективне інтервенційне дослідження, результати якого було опубліковано у журналі Journal of Clinical & Diagnostic Research, було спрямоване на виявлення відмінностей у застосуванні лабеталолу та ніфедипіну щодо побічних ефектів, акушерських ускладнень та способу розродження.
У дослідження було включено загалом 200 вагітних жінок з Індії з високим артеріальним тиском або артеріальною гіпертензією після 20 тижнів вагітності. Вони були розподілені на наступні групи:
В рамках дослідження порівнювали їх вік, супутні побічні ефекти, ускладнення вагітності та спосіб розродження (вагінальні пологи або кесарів розтин). Детальна інформація про результати дослідження представлена у наведеній нижче таблиці 1.
Дослідники дійшли висновку, що результати групи A і групі B статистично значуще не відрізнялися, і ефективність препаратів була порівнянною.
Journal of Clinical & Diagnostic Research
Comparison of Efficacy of Labetalol and Nifedipine in Preeclampsia: A Prospective Interventional Study.
Neha Nimbark та співавт.
Коментарі (0)