У пацієнтів з інфекцією H. pylori прийом препаратів, що містять Lactobacillus reuteri, дозволяє підвищити частоту ерадикації патогену та знизити частоту розвитку побічних ефектів та виразність симптомів з боку шлунково-кишкового тракту (ШКТ).
Результати проспективного рандомізованого подвійного сліпого плацебо-контрольованого дослідження вказують, що застосування пробіотика з лактобактеріями Lactobacillus reuteri може бути ефективним як додатковий метод лікування інфекції, викликаної H. pylori. Метою дослідження було оцінити ефективність препарату з лактобактеріями Lactobacillus reuteri з точки зору зниження виразності симптомів з боку ШКТ, спричинених H. pylori, та частоти розвитку побічних ефектів терапії.
У дослідження були включені пацієнти з діагнозом інфекції H. pylori, яким було призначено стандартну трикомпонентну схему лікування протягом 2 тижнів, а також прийом пробіотика або плацебо протягом 4 тижнів. Аналіз стану пацієнтів проводили з використанням опитувальника про виразність симптомів ШКТ (GSRS), який пацієнти заповнювали в ході дослідження. З іншого боку, реєстрували побічні ефекти лікування. Частоту ерадикації патогену після лікування визначали за допомогою 14C-уреазного дихального тесту (УДТ).
До дослідження було включено 90 пацієнтів, які відповідали критеріям відбору, при цьому один пацієнт достроково вибув із дослідження (38 чоловіків, 51 жінка, медіана віку: 52 роки). Загалом 45 пацієнтам (50,6 %) було призначено плацебо та 44 пацієнтам (49,4 %) – пробіотик. У таблиці 1 наведено дані про частоту ерадикації H. pylori у групі прийому пробіотика та групі плацебо. У групі прийому пробіотика після завершення лікування було виявлено статистично значуще зниження оцінок виразності диспепсії, запору та болю в животі за опитувальником GSRS, а також загальної оцінки за опитувальником GSRS.
Серед зареєстрованих побічних ефектів було виявлено клінічно значущу відмінність частоти розвитку головного болю та дискомфорту у шлунку при порівнянні двох груп дослідження. Таким чином, частота ерадикації патогену статистично значуще підвищилася, а виразність симптомів з боку шлунково-кишкового тракту та частота розвитку побічних ефектів при лікуванні статистично значуще знизилися при прийомі препарату, що містить Lactobacillus reuteri, як додатковий метод лікування інфекції H. pylori.
BMJ Journals
IDDF2022-ABS-0107 The effect of Lactobacillus reuteri probiotic as an adjunct treatment for helicobacter pylori infection in adults
Nur Izreena Ismail і співавт.
Коментарі (0)