У пацієнток з тазовим болем, викликаним ендометріозом, терапія летрозолом ефективно полегшує інтенсивність болю та знижує ризик загострення симптомів.
Результати перехресного дослідження свідчать про статистично значуще зниження інтенсивності тазового болю у пацієнток, які отримували летрозол. Мета дослідження полягала в оцінці ефективності застосування інгібітору ароматази для полегшення хронічного тазового болю, спричиненого ендометріозом. До дослідження включили 60 жінок (середній вік: 30,9 року) з діагностованим ендометріозом, у тому числі жінок, які раніше отримували лікування, та жінок з різним ступенем поліпшення.
Зібрані дані оцінювали з використанням пакету статистичних програм для соціальних наук (SPSS) версії 24.0. Для діагностики та оцінки ступеня тяжкості ендометріозу перед початком лікування проводили первинну діагностичну лапароскопію. Потім пацієнтки отримували вітамін D (1000 МО), норетистерону ацетат (прогестин) у дозі 5 мг, кальцію цитрат у дозі 1000 мг, препарат целекоксибу у дозі 200 мг 3 рази на добу та летрозол у дозі 2,5 мг внутрішньо протягом 6 місяців.
З 60 пацієнток у 26 (43,3%) спостерігалася дисменорея, а 43 (71,6%) пацієнтки не народжували. Середня оцінка за візуальною аналоговою шкалою (ВАШ) на початку терапії становила 7,12. Через 1 місяць лікування оцінка з ВАШ знизилася до 6,8, а через 6 місяців - до 3,3. Таким чином, терапія летрозолом має великий потенціал у лікуванні дискомфорту в області тазу, викликаного ендометріозом, полегшуючи стан пацієнток із цим захворюванням.
Pakistan Journal of Medical & Health Sciences
Letrozole, for the Management of Chronic Pelvic Pain Resulting from Endometriosis
Quratulain Qureshi і співавт.
Коментарі (0)