EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Місцева інфільтраційна анестезія скорочує потребу в анальгетиках і сприяє полегшенню післяопераційного болю

Місцева інфільтраційна анестезія скорочує потребу в анальгетиках і сприяє полегшенню післяопераційного болю Місцева інфільтраційна анестезія скорочує потребу в анальгетиках і сприяє полегшенню післяопераційного болю
Місцева інфільтраційна анестезія скорочує потребу в анальгетиках і сприяє полегшенню післяопераційного болю Місцева інфільтраційна анестезія скорочує потребу в анальгетиках і сприяє полегшенню післяопераційного болю

Що нового?

Місцева інфільтраційна анестезія, або внутрішньосуглобова ін'єкція, довели ефективність в полегшенні болю у пацієнтів, яким протипоказана міжсходова блокада плечового сплетення.

Результати дослідження, опублікованого в журналі Turkish Journal of Medical Sciences, показали, що місцева інфільтраційна анестезія є ефективною заміною міжсходової блокади плечового сплетення для полегшення післяопераційного болю і зниження використання анальгетиків пацієнтами після артроскопічної операції по відновленню ротаторної манжети плеча. Варто відзначити, що міжсходова блокада плечового сплетення забезпечує більш тривалий період без болю після хірургічної операції.

Olgun BİngÖl і співавт. зіставили ефективність контролю післяопераційного болю і показники оцінок функції плечового суглоба після місцевої інфільтраційної анестезії і міжсходової блокади плечового сплетення у пацієнтів, які пройшли артроскопію ротаторної манжети.

Всього 60 пацієнтів розділили на дві групи:

  • Група 1: пацієнти, які пройшли процедуру міжсходової блокади і отримали 20 мл бупівакаїну 0,5%.
  • Група 2: пацієнти, яким ввели 60 мл суміші Ранават в рівній кількості в субакроміальний простір і плечовий суглоб для місцевої інфільтраційної анестезії.

Для оцінки післяопераційного болю використовували візуальну аналогову шкалу (ВАШ), а для оцінки функції плечового суглоба використовували шкалу Константа - Мерлі і Університету Каліфорнії, Лос-Анджелес (UCLA).

Згідно з отриманими результатами, у пацієнтів в групі 1 спостерігалася відкладена необхідність в першому прийомі анальгетиків. У зв'язку з цим, не було виявлено статистично значущої різниці між сумарним використанням анальгетиків в цих двох групах. 


Статистично значущої різниці між балами оцінок функції плечового суглоба за шкалою Константа - Мерлі і UCLA в 3-му місяці після операції виявлено не було. При цьому була виявлена негативна кореляція між показниками оцінки післяопераційного болю за шкалою ВАШ і показниками оцінки функції плечового суглоба. Таким чином, місцева інфільтраційна анестезія ефективно знижує необхідність в анальгетиках і зменшує біль у осіб після артроскопічної хірургічної операції.

Джерело:

Turkish Journal of Medical Sciences

Стаття:

Comparison of local infiltration analgesia and interscalene block for postoperative pain management in shoulder arthroscopy: a prospective randomized controlled trial

Автори:

Olgun BİngÖl і співавт.

Коментарі (0)

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: