Застосування мезаламіну в комбінації з пробіотиком у формі капсул, що містить живі бактерії родів Bifidobacterium, Lactobacillus та Enterococcus, забезпечує покращення бар'єрної функції слизової оболонки кишечника та складу кишкової мікробіоти у пацієнтів із хворобою Крона низької активності.
Результати недавнього дослідження свідчать, що мезаламін у поєднанні з комбінованим пробіотиком на основі бактерій родів Bifidobacterium, Lactobacillus та Enterococcus у формі капсул більш ефективний, ніж мезаламін як монотерапія, при лікуванні хвороби Крона низької активності. У цьому дослідженні, результати якого були опубліковані в престижному медичному журналі, оцінювали ефективність застосування мезаламіну у поєднанні з комбінованим пробіотиком у формі капсул у пацієнтів із хворобою Крона низької активності.
Загалом 96 пацієнтів із хворобою Крона низької активності були рандомізовані в контрольну групу, яка отримувала тільки мезаламін, або в основну групу, яка отримувала мезаламін у комбінації з пробіотиком у формі капсул. Після закінчення 4-тижневого курсу терапії виконували оцінку ефективності лікування на основі клінічних показників, аналізу субпопуляцій Т-лімфоцитів, складу кишкової мікробіоти, концентрації факторів запалення у сироватці крові та бар'єрної функції слизової оболонки кишківника.
В результаті в основній групі, що отримувала комбіновану терапію, загальна частота досягнення клінічної ефективності лікування була значно вищою, ніж у контрольній групі (див. таблицю 1).
Крім того, у пацієнтів в основній групі було виявлено більш високий вміст корисних бактерій, таких як Lactobacillus acidophilus та Bifidobacterium longum, у складі мікробіоти, а також більш високі концентрації протизапального цитокіну інтерлейкіну 10 у сироватці крові. Крім цього, у пацієнтів в основній групі спостерігався нижчий вміст шкідливих бактерій, таких як Bacteroides vulgatus, у складі мікробіоти. Концентрації маркерів запалення, таких як ФНП-α, ІЛ-6 та CРБ, в основній групі також були нижчими, що вказує на зниження виразності запальних процесів в організмі.
Більше того, комбіноване лікування забезпечило покращення таких показників, як розподіл субпопуляцій Т-лімфоцитів, кількість CD4+ клітин та співвідношення CD4+/CD8+. Важливо, що у основний групі також поліпшилися показники бар'єрної функції слизової оболонки кишечника. За частотою небажаних явищ значних відмінностей між групами дослідження виявлено не було. Результати цього дослідження свідчать на користь застосування добавок з пробіотиками для покращення складу кишкової мікробіоти та клінічних наслідків у пацієнтів із хворобою Крона.
Journal of Investigative Surgery
Effects of Mesalamine Combined with Live Combined Bifidobacterium, Lactobacillus and Enterococcus Capsules on Intestinal Mucosa Barrier Function and Intestinal Microbiota in Mildly Active Crohn's Disease Patients
Meiqin Shen і співавт.
Коментарі (0)