Введення дексмедетомідину у поєднанні з люмбальною анестезією або з люмбальною та епідуральною анестезією є ефективним та безпечним способом зниження інтенсивності післяопераційного болю.
Згідно з результатами дослідження, введення декседетомідину у поєднанні з люмбальною анестезією або люмбальною та епідуральною анестезією є безпечним методом седації, який забезпечує більш виразний седативний та знеболювальний ефекти. Мета дослідження полягала в оцінці безпеки та знеболювальної дії дексмедетомідину, що вводиться внутрішньовенно під час кесаревого розтину.
У ході мета-аналізу пошук відповідних досліджень виконували за базами даних EMBASE, PubMed та Кокрейнівською бібліотекою. Після скринінгу знайдених джерел було виявлено публікації, в яких повідомлялося про застосування дексмедетомідину при кесаревому розтині. Пацієнткам з контрольної групи проводили люмбальну анестезію (субарахноїдальну блокаду), люмбальну епідуральну анестезію у поєднанні з введенням бупівакаїну або комбінацію фентанілу та бупівакаїну. Пацієнткам із групи спостереження додатково вводили дексмедетомідин. В аналіз були включені дані 580 жінок, яким було проведено кесарів розтин, з восьми досліджень.
Порівняно з контрольною групою у групі спостереження було встановлено більш короткий час досягнення піку сенсорної блокади (стандартизована середня різниця [ССР] = -0,28), більша тривалість сенсорної блокади (ССР = 1,49), більша тривалість седації та пізніше настання першого епізоду післяопераційного болю. Більше того, у групі спостереження, порівняно з контрольною групою, рідше реєстрували післяопераційний біль, гіпертермію, нудоту, блювання та післяопераційний озноб.
Таким чином, дексмедетомідин у поєднанні з люмбальною або люмбальною та епідуральною анестезією у жінок, яким показано кесарів розтин, забезпечує високі клінічні результати.
BioMed Research International
The Anesthetic Effect and Safety of Dexmedetomidine in Cesarean Section: A Meta-Analysis
Gang Pang і співавт.
Коментарі (0)