Використання міжостистого пристрою дає надію на одужання пацієнтам зі стенозом поперекового відділу хребетного каналу з огляду на високу ефективність терапії та відносну безпеку методу.
Відповідно до результатів проведеного в трьох медичних центрах ретроспективного багатоцентрового дослідження, опублікованих в журналі Spinal Neuroradiology, застосування інноваційного черезшкірного міжостистого пристрою (PID) істотно полегшує стан пацієнтів з нейрогенною кульгавістю, обумовленою стенозом поперекового відділу хребетного каналу та (або) форамінальним стенозом.
У дослідження включено 255 пацієнтів (у віці 49-91 рік), у переважній більшості з яких спостерігалося значне покращення стану. Установка пристрою характеризується вражаючими показниками ефективності - 99,6%, при цьому тільки 1 із 258 пристроїв не вдалося імплантувати через перелом остистого відростка хребця.
Відмінна риса цього методу - малоінвазивний характер. Маніпуляція виконується під місцевою анестезією та легкою седацією під флюороскопічним контролем. Правильно встановлений пристрій позбавляє пацієнта необхідності великого хірургічного втручання. Крім того, результати проведених 172 профілактичних втручань (у 59,3% випадків без серйозних ускладнень), ще раз наголошують на безпеці методу.
Обнадіює факт, що у 99,6 % випадків пацієнти відзначали клінічне поліпшення стану, що свідчить про можливу революцію у лікуванні дегенеративного стенозу поперекового відділу хребетного каналу.
Spinal Neuroradiology
Feasibility, safety, and efficacy of a new percutaneous interspinous device: a retrospective multicenter study
Stefeno Marcia і співавт.
Коментарі (0)