У амбулаторних пацієнтів з інфекцією, викликаною коронавірусом SARS-CoV-2, застосування молнупіравіру добре переноситься та забезпечує сприятливі результати лікування.
Результати одноцентрового дослідження свідчать, що застосування молнупіравіру добре переноситься та забезпечує сприятливі результати лікування у пацієнтів із COVID-19. Anca Streinu-Cercel та співавт. провели аналіз даних про застосування молнупіравіру у реальній клінічній практиці для визначення того, чи збігаються профілі пацієнтів та короткострокові результати лікування COVID-19 з результатами у учасників базового клінічного дослідження MOVe-OUT.
Були доступні повні клінічні дані 46 амбулаторних пацієнтів, які отримували терапію молнупіравіром; 56,5% (n = 20) пацієнтів були чоловіками, а медіана віку пацієнтів становила 48,5 року (міжквартильний розмах (МКР): 37,8–67,0 року). Частка пацієнтів, які мали як мінімум одне хронічне захворювання, становила 54,2 % (n = 26). У 28,9% (у 13 із 45) пацієнтів, які пройшли дослідження легень методом комп'ютерної томографії, були патологічні зміни, що вказували на коронавірусну пневмонію.
Вакцинація проти коронавірусної інфекції забезпечувала виразний захист від розвитку пневмонії. У всіх пацієнтів інфекція супроводжувалася клінічними симптомами, при цьому лікування молнупіравіром було розпочато в середньому через 3,5 (±1,5) дні після їх появи. У всіх пацієнтів, за винятком одного, перебіг захворювання на фоні лікування був сприятливим, при цьому тяжкість інфекції, спричиненої коронавірусом SARS-Co-2, не підвищувалася і спостерігалося полегшення симптомів. Жодному з пацієнтів не була потрібна госпіталізація, і в жодного з пацієнтів не сталося погіршення стану з розвитком дихальної недостатності.
Стан пацієнтів оцінювали через 5 днів після початкової оцінки та початку лікування молнупіравіром. Таким чином, лікування молнупіравіром у реальній клінічній практиці добре переносилося та забезпечувало сприятливі наслідки у пацієнтів з COVID-19, які були дещо старшими, мали меншу кількість супутніх захворювань та частіше були імунізовані протикоронавірусною вакциною порівняно з пацієнтами, які брали участь у базовому дослідженні.
Pharmaceuticals
Real-World Use of Molnupiravir in the Treatment of Outpatients with SARS-CoV-2 Infection—A Patient Profile Based on the Experience of a Tertiary Infectious Disease Center
Anca Streinu-Cercel і співавт.
Коментарі (0)