EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Оцінка ефективності застосування молнупіравіру у пацієнтів із COVID-19

COVID-19 COVID-19
COVID-19 COVID-19

Що нового?

У амбулаторних пацієнтів з інфекцією, викликаною коронавірусом SARS-CoV-2, застосування молнупіравіру добре переноситься та забезпечує сприятливі результати лікування.

Результати одноцентрового дослідження свідчать, що застосування молнупіравіру добре переноситься та забезпечує сприятливі результати лікування у пацієнтів із COVID-19. Anca Streinu-Cercel та співавт. провели аналіз даних про застосування молнупіравіру у реальній клінічній практиці для визначення того, чи збігаються профілі пацієнтів та короткострокові результати лікування COVID-19 з результатами у учасників базового клінічного дослідження MOVe-OUT.

Були доступні повні клінічні дані 46 амбулаторних пацієнтів, які отримували терапію молнупіравіром; 56,5% (n = 20) пацієнтів були чоловіками, а медіана віку пацієнтів становила 48,5 року (міжквартильний розмах (МКР): 37,8–67,0 року). Частка пацієнтів, які мали як мінімум одне хронічне захворювання, становила 54,2 % (n = 26). У 28,9% (у 13 із 45) пацієнтів, які пройшли дослідження легень методом комп'ютерної томографії, були патологічні зміни, що вказували на коронавірусну пневмонію.

Вакцинація проти коронавірусної інфекції забезпечувала виразний захист від розвитку пневмонії. У всіх пацієнтів інфекція супроводжувалася клінічними симптомами, при цьому лікування молнупіравіром було розпочато в середньому через 3,5 (±1,5) дні після їх появи. У всіх пацієнтів, за винятком одного, перебіг захворювання на фоні лікування був сприятливим, при цьому тяжкість інфекції, спричиненої коронавірусом SARS-Co-2, не підвищувалася і спостерігалося полегшення симптомів. Жодному з пацієнтів не була потрібна госпіталізація, і в жодного з пацієнтів не сталося погіршення стану з розвитком дихальної недостатності.

Стан пацієнтів оцінювали через 5 днів після початкової оцінки та початку лікування молнупіравіром. Таким чином, лікування молнупіравіром у реальній клінічній практиці добре переносилося та забезпечувало сприятливі наслідки у пацієнтів з COVID-19, які були дещо старшими, мали меншу кількість супутніх захворювань та частіше були імунізовані протикоронавірусною вакциною порівняно з пацієнтами, які брали участь у базовому дослідженні.

Джерело:

Pharmaceuticals

Стаття:

Real-World Use of Molnupiravir in the Treatment of Outpatients with SARS-CoV-2 Infection—A Patient Profile Based on the Experience of a Tertiary Infectious Disease Center

Автори:

Anca Streinu-Cercel і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: