EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність напроксену з габапентином для полегшення болю після видалення зуба порівняно із застосуванням тільки напроксену

зубний біль зубний біль
зубний біль зубний біль

Що нового?

У пацієнтів з ретенованим третім моляром нижньої щелепи застосування напроксену у поєднанні з габапентином забезпечує більш ефективне полегшення болю після видалення зуба порівняно із застосуванням лише напроксену.

Результати рандомізованого контрольованого дослідження, опубліковані в журналі The Professional Medical Journal, вказують, що через 12 та 24 години після видалення зуба комбіноване лікування (напроксеном та габапентином) забезпечує більш ефективне зниження інтенсивності болю порівняно з монотерапією (тільки напроксеном). Мета цього дослідження полягала в порівнянні ефективності застосування напроксену у поєднанні з габапентином і тільки напроксену в лікуванні болю після видалення ретенованого третього моляра нижньої щелепи.

Видалення зуба проводили під місцевою анестезією (із застосуванням 2% лідокаїну гідрохлориду та адреналіну у дозі 1: 100 000). У кількох випадках видалення виконували в техніці закритої екстракції, тоді як в інших випадках була використана традиційна хірургічна техніка, що включала формування трикутного слизово-окістяного клаптя з вестибулярної поверхні і ретракцію м'яких тканин з боку язичної поверхні зуба. Потім було видалення кістки. Для визначення інтенсивності болю до та через 24 години після операції використовували шкалу гримас Вонга – Бейкера та візуальну аналогову шкалу (ВАШ).

Комбіноване лікування напроксеном та габапентином забезпечило статистично значуще зниження інтенсивності болю протягом 12- та 24-годинного періоду після видалення зуба (див. рисунок 1).

Через 24 години після операції тільки у 3 з 31 пацієнта, який отримував лише напроксен, оцінки інтенсивності болю становили 0 балів, порівняно з 26 із 31 пацієнта, який отримував комбіноване лікування. Середній вік учасників дослідження становив 27,89 року, при цьому із загальної кількості 33 пацієнтів були жіночої статі (53 %), а 29 пацієнтів — чоловічої статі (47 %).

При порівнянні швидкості відповіді на лікування в підгрупах, виділених з урахуванням статі, у чоловіків спостерігалося дещо швидше полегшення болю, ніж у жінок. Таким чином, застосування напроксену у поєднанні з габапентином є більш перспективним варіантом лікування болю після видалення зуба порівняно із застосуванням лише напроксену.

Джерело:

The Professional Medical Journal

Стаття:

Comparison of Naproxen and combination therapy (Naproxen and Gabapentin) in post extraction pain relief

Автори:

Muhammad Muslim Khahro і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: