У порівнянні з поточними методами контролю захворювання інгаляції з розчином NaIHS можуть стати перспективним варіантом лікування пневмонії при COVID-19.
Згідно з результатами дослідження, опублікованими в журналі Infectious Diseases and Therapy, терапія COVID-19-асоційованої пневмонії із застосуванням інгаляцій ібупрофенату натрію в гіпертонічному розчині (NaIHS) забезпечує швидке покращення всіх основних показників життєдіяльності та зниження тяжкості гіпоксії без тяжких побічних ефектів терапії.
Розчин NaIHS, що вводиться безпосередньо в легені методом розпилення за допомогою небулайзера або інгалятора, має протизапальну та антибактеріальну дію і потенційно здатний чинити сприятливий вплив і у пацієнтів з гіпоксією. Oscar Salva та співавт. описали програму застосування незареєстрованих препаратів при тяжкій патології, за якою госпіталізовані пацієнти з коронавірусною інфекцією SARS-CoV-2 отримували розчин NaIHS.
Пацієнти з COVID-19 отримували в лікарняних умовах розчин NaIHS (ібупрофен у дозі 50 мг три рази на добу) у комбінації зі стандартним лікуванням (СЛ) доти, доки рівень сатурації киснем не досягав більше 94 % при природній вентиляції легень. Подано узагальнені дані про результати в учасників дослідження. Дослідники провели ретроспективне порівняння результатів у підвиборці медичних закладів-учасників у групі пацієнтів, які госпіталізовані з інфекцією SARS-CoV-2, у яких застосовували тільки СЛ протягом такого ж періоду часу.
Автори узагальнили дані про динаміку захворювання у 383 пацієнтів, які отримували СЛ у комбінації з розчином NaIHS (56 знаходилися на апаратах ШВЛ на вихідному рівні) та 195 пацієнтів, у яких застосовували тільки СЛ (21 знаходився на апараті ШВЛ на вихідному рівні). У таблиці 1 наведено дані про базальну сатурацію киснем і базальну частоту дихання в групах дослідження на початковому рівні. Незважаючи на більш високу частоту випадків легеневої недостатності на початковому рівні у пацієнтів, які отримували розчин NaIHS, тривалість лікування становила 9,1±0,2 днів, при цьому середня тривалість госпіталізації у групі застосування розчину NaIHS скоротилася порівняно з контрольною групою (див. таблицю 1).
У пацієнтів на апаратах ШВЛ, які отримували розчин NaIHS, середня тривалість госпіталізації скоротилася порівняно з пацієнтами з контрольної групи. В обох групах було помічено швидке припинення негативної динаміки в сатурації киснем та оцінки тяжкості стану пацієнтів (NEWS2) безпосередньо після початку лікування із застосуванням розчину NaIHS.
Жоден із важких побічних ефектів не вважався пов'язаним із терапією ібупрофеном. Рівень смертності знизився в обох групах застосування NaIHS розчину в порівнянні з контрольними групами. Таким чином, застосування ібупрофенату натрію методом розпилення в гіпертонічному розчині можна розглядати як безпечний і добре переносимий метод, що дозволяє покращити стан пацієнтів із COVID-19 асоційованою пневмонією.
Infectious Diseases and Therapy
Reversal of SARS-CoV2-Induced Hypoxia by Nebulized Sodium Ibuprofenate in a Compassionate Use Program
Oscar Salva і співавт.
Коментарі (0)