Препарат NTM-001, нова лікарська форма кеторолаку трометаміну, є потенційною альтернативною неопіоїдною терапією для ефективного купірування післяопераційного болю.
У рандомізованому контрольованому дослідженні було встановлено, що внутрішньовенне (в/в) болюсне введення нової лікарської форми кеторолаку трометаміну (препарату NTM-001) у дозі 12,5 мг із подальшою безперервною інфузією цього препарату зі швидкістю 3,5 мг/год із використанням інфузійного насоса може бути альтернативою застосуванню опіоїдів у лікуванні гострого післяопераційного болю. У дослідженні, вперше проведеному за участю людини, здійснювали добір дози та оцінювали безпеку та ефективність застосування препарату NTM-001 у лікуванні післяопераційного болю в порівнянні зі стандартною терапією, при цьому основною ідеєю було задоволення існуючої потреби в неопіоїдних препаратах для усунення болю.
З цією метою було проведено порівняння ефективності внутрішньовенного болюсного введення препарату NTM-001 у дозі 12,5 мг з наступною безперервною інфузією цього препарату зі швидкістю 3,5 мг/год протягом 24 годин і стандартної терапії, в рамках якої внутрішньовенно болюсно вводили дженерик кеторолаку в дозі 30 мг кожні 6 годин. Оцінювали показники фармакокінетики (ФК) та профіль безпеки з урахуванням особливостей препарату. Для аналізу кривої залежності концентрації від часу використовували метод накладання графіків та засновані на моделі порівняння. У рамках відкритого перехресного дизайну дослідження група з 28 здорових добровольців (50% чоловіка) отримала обидва варіанти лікування препарат NTM-001 і стандартну болюсну терапію.
Спостережувані концентрації препарату в плазмі відповідали прогнозованим, при цьому випадаючі значення були відсутні. Результати накладення графіків вказували на мінімальну міжіндивідуальну варіабельність та погоджувалися з цільовими значеннями концентрації препарату в залежності від часу. Медіанні профілі, отримані в моделях, що базуються на показниках ФК і включають попередні дані як групи застосування препарату NTM-001, так і групи стандартної болюсної терапії, знаходилися в межах 95% від прогнозованих значень, при цьому внесення змін до моделі були не потрібні.
Оцінки зниження інтенсивності болю залишалися в межах діапазонів очікуваних значень, що узгоджувалося з концентраціями препарату в сироватці крові, що спостерігалися в динаміці. При цьому початкові оцінки зниження інтенсивності болю при застосуванні препарату NTM-001 були дещо вищими за цільові значення, що, ймовірно, пов'язано з дещо вищими концентраціями кеторолаку в сироватці крові порівняно з прогнозованими. Прогнозоване зниження інтенсивності болю протягом 24 годин при застосуванні препарату NTM-001, розраховане на основі площі під кривою залежності медіанних оцінок зниження інтенсивності болю при застосуванні кеторолаку в залежності від часу, було на 6% нижче за цільове значення. Обидва варіанти терапії добре переносилися, при цьому випадки дострокового припинення лікування через розвиток небажаних явищ були відсутні.
Показники ФК препарату NTM-001 і болюсного препарату порівняння відповідали цільовим значенням, при цьому внесення змін до моделі не вимагалося. Крім того, значень, що випадають, не спостерігалося, а міжіндивідуальна варіабельність була мінімальною. Таким чином, при внутрішньовенному болюсному введенні препарату NTM-001 у дозі 12,5 мг з наступною безперервною інфузією цього препарату зі швидкістю 3,5 мг/год досягалися прогнозовані значення показників ФК і спостерігалося ефективне зниження інтенсивності болю з низькою варіабельністю, що вказує на безпеку цього варіанта неопіоїдної терапії для полегшення післяопераційного болю.
Advances in Therapy
A Randomized Controlled Trial of a Novel Formulation of Ketorolac Tromethamine for Continuous Infusion (NTM-001) in Healthy Volunteers
Joseph V Pergolizzi Jr та співавт.
Коментарі (0)