У пацієнтів з гострим безсонням може бути рекомендовано застосування низькочастотної електроакупунктури у поєднанні з когнітивно-поведінковою терапією.
Згідно з результатами нового дослідження, опублікованими у вересні 2023 року в журналі EXPLORE, застосування когнітивно-поведінкової терапії (КПТ) у поєднанні з низькочастотною електроакупунктурою (ЕА) у пацієнтів з безсонням нормалізує режим сну, знижує індекс тяжкості сну, покращує самопочуття та когнітивні здібності. Мета цього дослідження, проведеного Qiu-Ju Su та Hua Feng, полягала у вивченні терапевтичних ефектів застосування низькочастотної ЕА у поєднанні з КПТ у пацієнтів з короткочасним або гострим безсонням.
Учасників дослідження з гострим безсонням рандомізували у 2 групи:
Ефективність цих методів лікування порушень сну оцінювали за допомогою Піттсбурзького індексу якості сну (PSQI), індексу безсоння (ISI), шкали сонливості Епворта (ESS) та опитувальника для виявлення дисфункціональних переконань про сон (DBAS). У дослідженні вивчали комплексний терапевтичний вплив обох методів лікування та оцінювали кількість осіб із хронічним безсонням через 4 тижні.
Були отримані варті уваги результати, що свідчать про статистично значущі відмінності в оцінці по DBAS, значеннях ISI і PSQ і швидкості засинання (на підставі PSQI) у групах та між групами. Слід зазначити, що між двома групами спостерігалася статистично значуща відмінність в оцінці DBAS до і після застосування цих методів лікування, а також у співвідношенні компонентів повного терапевтичного ефекту.
EXPLORE
A randomized controlled trial with a combination of low frequency electroacupuncture and cognitive behavioral therapy for short-term insomnia
Qiu-Ju Su и Hua Feng
Коментарі (0)