Оцінка нутритивного статусу пацієнта на
додаток до діагностичного обстеження може виявити пацієнтів з COVID-19 у групі
ризику.
Результати ретроспективного обсерваційного дослідження, опубліковані в журналі Nutrition Journal, свідчать про те, що неповноцінне харчування або порушений нутритивний статус пов'язані зі смертністю госпіталізованих пацієнтів із COVID-19. Feier Song та співавт. оцінили харчування та вихідні клінічні характеристики пацієнтів з коронавірусом та вивчили можливий зв'язок між неповноцінним/незбалансованим/недостатнім харчуванням на момент госпіталізації та ризиком смертності госпіталізованих пацієнтів.
Зібрано клінічні дані про пацієнтів з COVID-19 у легкій, середній, тяжкій та вкрай тяжкій формі, а також про смертність. Для визначення ризику неповноцінного харчування застосовували оцінку нутритивного статусу за шкалою CONUT (Controlling Nutritional Status), геріатричний нутритивний індекс ризику (ГНІР, Geriatric nutritional risk index) для літніх пацієнтів і прогностичний нутритивний індекс (ПНІ, Prognostic nutritional index.
До дослідження включили 295 пацієнтів (66 у тяжкому та 41 у вкрай тяжкому стані). Зареєстровано 25 смертельних випадків (8,47% від загальної кількості пацієнтів, 37,88% серед пацієнтів у вкрай тяжкому стані). Відзначено значні відмінності пов'язаних із харчуванням параметрів та біомаркерів запалення залежно від ступеня тяжкості захворювання. Серед пацієнтів з високими показниками за шкалою CONUT та низькими за ГНІР та ПНІ частіше спостерігається внутрішньолікарняна смертність.
Крива операційних характеристик
продемонструвала гарний прогностичний потенціал ГНІР та шкали CONUT. Початковий
нутритивний статус є прогностичним індикатором смертності. Результати цього
дослідження дозволили по-новому поглянути на моніторинг харчування та
значущість нутритивного скринінгу під час госпіталізації.
Nutrition Journal
Nutritional screening based on objective indices at admission predicts in-hospital mortality in patients with COVID-19
Feier Song і співавт.
Коментарі (0)