Парацетамол і ібупрофен мають порівнянну ефективність при лікуванні епізодичного головного болю напруги.
У систематичному огляді та метааналізі парацетамол та ібупрофен перевищували ефективність плацебо при лікуванні епізодичного головного болю напруги (ЕГБН). Мета полягала у порівнянні ефективності застосування парацетамолу та ібупрофену при лікуванні ЕГБН. Було проведено пошук у базах даних Web of Science, EMBASE, MEDLINE та Кокрейнівському центральному реєстрі контрольованих досліджень (CENTRAL). Було зареєстровано 14 рандомізованих контрольованих досліджень, що включали 6521 учасників з ЕГБН.
Ризик систематичної помилки оцінювали за допомогою інструменту Кокрейнівської співпраці. В жодному з досліджень не було виявлено низького ризику систематичної помилки в жодній з областей, що насамперед було пов'язано з недостатнім обсягом звітності та обмеженим розміром вибірки. У порівнянні з парацетамолом ібупрофен ефективніше полегшував біль через 2 години, при цьому парацетамол перевершував ібупрофен щодо усунення болю через 1 годину (див. таблицю 1).
Застосування парацетамолу було пов'язане з найменшою ймовірністю використання препаратів невідкладної допомоги (ВШ: 0,49, 95% ДІ: 0,37–0,65). Застосування ібупрофену було пов'язано з нижчою ймовірністю розвитку небажаних явищ, у тому числі з боку шлунково-кишкового тракту, порівняно з плацебо (ВШ: 0,95, 95 % ДІ: 0,64–1,41) та парацетамолом (ВШ: 0,81, 95% ДІ: 0,44-1,50).
Парацетамол та ібупрофен перевершували плацебо щодо ефективності лікування ЕГБН, при цьому статистично значущої відмінності в ефективності між ними виявлено не було. У випадках, коли пацієнти схильні до підвищеного ризику, наприклад, при наявності ниркової недостатності або шлунково-кишкової кровотечі, парацетамол може бути кращим вибором.
Scientific Reports
Paracetamol versus ibuprofen in treating episodic tension-type headache: a systematic review and network meta analysis
Ammar Alnasser і співавт.
Коментарі (0)