Фотобіомодуляційна терапія один раз на два тижні протягом 3 тижнів - ефективний і безпечний метод лікування больової дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба.
У нещодавно проведеному рандомізованому контрольованому дослідженні з оглядом літератури отримано дані про те, що фотобіомодуляційну терапію (ФБМТ) можна застосовувати у пацієнтів з міофасційальною больовою дисфункцією скронево-нижньощелепного суглоба. Мета дослідження, в якому взяли участь 40 пацієнтів у віці від 18 до 40 років, полягала в порівнянні результатів при застосуванні двох методів лікування: ФБМТ і терапії міорелаксантами для кістякових м'язів.
Учасників рандомізували у дві групи. Учасники в групі А (n = 20) проходили ФБМТ один раз на два тижні протягом трьох тижнів. Учасники в групі B (n = 20) отримували м'язові міорелаксанти три рази на добу протягом двох тижнів. Інтенсивність болю у пацієнтів оцінювали за допомогою візуальної аналогової шкали (ВАШ). Міжрізцеву відстань вимірювали за допомогою штангециркуля.
Дані аналізували з використанням парного t-критерію Ст'юдента. Як у групі досліджуваного лікування, так і в контрольній групі були виявлені статистично значущі відмінності в балі за ВАШ і ступеня відкривання рота на вихідному рівні і після лікування (p < 0,05). ФБМТ забезпечувала суттєве зниження інтенсивності болю у добровольців. Крім того, у більшості учасників в групі ФБМТ зареєстровано більш виражене збільшення ступеня відкривання рота в порівнянні з групою застосування міорелаксантів.
Отримані дані підтверджують можливість застосування ФБМТ як ефективний консервативний варіант лікування міофасціального болю. Одна з ключових переваг ФБМТ полягає в її неінвазивності, завдяки чому вона може застосовуватися у пацієнтів, які віддають перевагу консервативним варіантам лікування. Крім того, в дослідженні не було зареєстровано побічних ефектів, що додатково підтверджує безпеку цієї терапії.
Це дослідження доповнило уявлення, що постійно розширюються, про лікування болю і дозволило отримати цінні відомості для медичних фахівців і пацієнтів про альтернативні варіанти лікування міофасціальної больової дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба.
Lasers in Dental Science
Photobiomodulation therapy: an exemplary therapeutic approach to myofascial pain dysfunction syndrome—a randomized controlled trial and review of the literature
Sulem Ansari та співавт.
Коментарі (0)