Фотобіомодуляційна терапія забезпечує полегшення симптомів у пацієнтів з болями у щелепно-лицьовій ділянці та шиї.
У проспективному рандомізованому потрійному сліпому плацебо-контрольованому клінічному дослідженні з двома паралельними групами фотобіомодуляційна терапія (ФБМТ) була ефективна у зменшенні болю в щелепно-лицьовій ділянці та шиї. Було відзначено полегшення симптомів, пов'язаних із хворобами скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС), зокрема, з точки зору зниження загальної оцінки болю, зменшення кількості больових точок та збільшення ступеню розкриття рота.
Дослідники прагнули оцінити вплив ФБМТ на симптоми хвороб СНЩС безпосередньо після опромінення. Згідно з діагностичними критеріями дослідження та критеріями СНЩС були проведені вимірювання максимального відкривання рота (МВР) та інтенсивності болю в щелепно-лицьових/шийних м'язах та скронево-нижньощелепному суглобі. Загалом 145 учасників (71 у групі плацебо та 74 в експериментальній групі ФБМТ) пройшли аналіз відповідно до протоколів опромінення, у т. ч. «процедуру-пустушку» ФБМТ або ФБМТ, націлені на щелепно-лицьову, шийно-черепну мускулатуру, а також на скронево-нижньощелепний суглоб.
У групі, що отримувала протокол ФБМТ, спостерігалося зниження загальної оцінки болю (рис. 1), зменшення кількості больових точок та покращення МВР порівняно з протоколом плацебо («процедура-пустушка» ФБМТ).
Застосування ФБМТ було багатообіцяючим у лікуванні болю в щелепно-лицьовій ділянці та при шийно-черепному синдромі безпосередньо після опромінення. Вона не тільки забезпечує комфорт пацієнтам, а й є економічно ефективним і технічно простим клінічним підходом.
Healthcare
Photobiomodulation Therapy on the Palliative Care of Temporomandibular Disorder and Orofacial/Cervical Skull Pain: Preliminary Results from a Randomized Controlled Clinical Trial
Fernando Rodrigues Carvalho et al.
Коментарі (0)