EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність передсезонної імунотерапії у пацієнтів з алергічним ринітом

алергічний риніт алергічний риніт
алергічний риніт алергічний риніт

Що нового?

Передсезонна імунотерапія пилком рослин ефективна як у моно-, так і у полісенсибілізованих пацієнтів з алергічним ринітом.

Згідно з результатами дослідження, опублікованими в журналі European Annals of Allergy and Clinical Immunology, у пацієнтів із середньотяжким та тяжким персистуючим сезонним алергічним ринітом клінічне поліпшення при передсезонній імунотерапії алергоїдами/пилком рослин супроводжується виразним підвищенням рівня специфічних IgG4-блокуючих антитіл. Крім того, імунотерапія одним алергеном може забезпечити порівнянну клінічну ефективність та імунологічні зміни як у полі-, так і у моносенсибілізованих пацієнтів з діагностованою алергією на пилок рослин.

Мета дослідження полягала у визначенні ефективності передсезонної імунотерапії у моно- та полісенсибілізованих пацієнтів з алергією на пилок рослин. Група імунотерапії складалася з 46 пацієнтів, які отримували алергенспецифічну імунотерапію пилком рослин, а контрольна група – з 28 пацієнтів, які отримували стандартну лікарську терапію. Групи були поділені на підгрупи полі- та моносенсибілізованих пацієнтів.

Під час спостереження виразність симптомів оцінювали за шкалою симптомів при лікуванні, а також за візуальною аналоговою шкалою (ВАШ). Для оцінки якості життя використовували короткий опитувальник з оцінки якості життя при ринокон'юнктивіті (Mini-RQLQ). Рівень специфічних антитіл класів IgE та IgG4 до тимофіївки лучної (phleum pratense) оцінювали до імунотерапії та через 7 тижнів після неї.

На 15-му тижні в групі імунотерапії відзначалося статистично значуще зниження щотижневих оцінок за шкалою виразності симптомів при лікуванні, а також за ВАШ у період з травня до серпня порівняно з контрольною групою. Рівні специфічних антитіл класів IgE та IgG4 до тимофіївки лучної були статистично значуще вище після імунотерапії порівняно з показниками до неї. Крім того, рівні специфічних антитіл класу IgG4 до тимофіївки лучної після імунотерапії були статистично значуще вищими, ніж у контрольній групі.

Поліпшення показників якості життя, пов'язаних з вирішенням практичних завдань, та зниження виразності симптомів не з боку носа/очей у групах дослідження статистично значуще відрізнялися. Відмінностей в імунологічних та клінічних показниках у моно- та полісенсибілізованих пацієнтів не виявлено. Таким чином, у пацієнтів із сезонним алергічним ринітом передсезонна імунотерапія алергенами клінічно та імунологічно ефективна.

Джерело:

European Annals of Allergy and Clinical Immunology

Стаття:

Pre-seasonal immunotherapy is effective in both monosensitized and polysensitized patients with allergic rhinitis

Автори:

S Soyyiğit і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: