Передсезонна імунотерапія пилком рослин ефективна як у моно-, так і у полісенсибілізованих пацієнтів з алергічним ринітом.
Згідно з результатами дослідження, опублікованими в журналі European Annals of Allergy and Clinical Immunology, у пацієнтів із середньотяжким та тяжким персистуючим сезонним алергічним ринітом клінічне поліпшення при передсезонній імунотерапії алергоїдами/пилком рослин супроводжується виразним підвищенням рівня специфічних IgG4-блокуючих антитіл. Крім того, імунотерапія одним алергеном може забезпечити порівнянну клінічну ефективність та імунологічні зміни як у полі-, так і у моносенсибілізованих пацієнтів з діагностованою алергією на пилок рослин.
Мета дослідження полягала у визначенні ефективності передсезонної імунотерапії у моно- та полісенсибілізованих пацієнтів з алергією на пилок рослин. Група імунотерапії складалася з 46 пацієнтів, які отримували алергенспецифічну імунотерапію пилком рослин, а контрольна група – з 28 пацієнтів, які отримували стандартну лікарську терапію. Групи були поділені на підгрупи полі- та моносенсибілізованих пацієнтів.
Під час спостереження виразність симптомів оцінювали за шкалою симптомів при лікуванні, а також за візуальною аналоговою шкалою (ВАШ). Для оцінки якості життя використовували короткий опитувальник з оцінки якості життя при ринокон'юнктивіті (Mini-RQLQ). Рівень специфічних антитіл класів IgE та IgG4 до тимофіївки лучної (phleum pratense) оцінювали до імунотерапії та через 7 тижнів після неї.
На 15-му тижні в групі імунотерапії відзначалося статистично значуще зниження щотижневих оцінок за шкалою виразності симптомів при лікуванні, а також за ВАШ у період з травня до серпня порівняно з контрольною групою. Рівні специфічних антитіл класів IgE та IgG4 до тимофіївки лучної були статистично значуще вище після імунотерапії порівняно з показниками до неї. Крім того, рівні специфічних антитіл класу IgG4 до тимофіївки лучної після імунотерапії були статистично значуще вищими, ніж у контрольній групі.
Поліпшення показників якості життя, пов'язаних з вирішенням практичних завдань, та зниження виразності симптомів не з боку носа/очей у групах дослідження статистично значуще відрізнялися. Відмінностей в імунологічних та клінічних показниках у моно- та полісенсибілізованих пацієнтів не виявлено. Таким чином, у пацієнтів із сезонним алергічним ринітом передсезонна імунотерапія алергенами клінічно та імунологічно ефективна.
European Annals of Allergy and Clinical Immunology
Pre-seasonal immunotherapy is effective in both monosensitized and polysensitized patients with allergic rhinitis
S Soyyiğit і співавт.
Коментарі (0)