У пацієнтів, яким показано операцію зі встановлення одиночного імплантату, застосування ацетамінофену, ібупрофену, еторикоксибу та німесуліду демонструє випереджувальний ефектефект зниження інтенсивності післяопераційного болю та потреби в препаратах невідкладної терапії.
Згідно з результатами потрійного сліпого рандомізованого контрольованого клінічного дослідження в паралельних групах, у пацієнтів, яким показана операція по встановленню одиночного зубного імплантату, застосування ацетамінофену (ACETA), ібупрофену (IBU), церикоксиксу (ETOR) або німесуліду (NIME) скорочує потребу та інтенсивність післяопераційного болю. Мета дослідження полягала в оцінці профілактичної ефективності різних препаратів, що аналгезують при стоматологічних операціях.
Завдання дослідників полягало у визначенні препарату, що забезпечує найбільш виражене полегшення післяопераційного болю та знижує потребу в препаратах невідкладної терапії порівняно з плацебо. Загалом 135 учасників (середній вік: 57,6 (±11,7) року) обох статей рандомізували в 1 з 5 груп на отримання наступних досліджуваних препаратів: група I - плацебо, група II - IBU в дозі 600 мг, група III - NIME в дозі 100 мг, група IV - ACETA в дозі 750 мг і група V - ETOR в дозі 90 мг.
У дослідженні оцінювали інтенсивність, тривалість та частоту розвитку болю з використанням статистичних методів, таких як критерій Хі-квадрат, точний критерій Фішера та дисперсійний аналіз, а у відповідних випадках – метод узагальнених оціночних рівнянь. Терапія досліджуваними препаратами ефективно знижувала оцінку інтенсивності післяопераційного болю та призводила до зниження потреби в препаратах невідкладної терапії порівняно з плацебо.
У групі застосування ETOR оцінки інтенсивності болю були статистично значуще нижчими, ніж в групах застосування інших активних препаратів, тоді як у групі застосування IBU було зареєстровано найбільшу середню кількість препаратів невідкладної терапії. Усі досліджувані препарати продемонстрували профілактичну ефективність щодо зниження післяопераційного болю та потреби у препаратах невідкладної терапії після операції зі встановлення одиночного імплантату. У групі застосування ETOR відзначалася нижча оцінка інтенсивності болю, а в групі застосування IBU - найбільша середня кількість препаратів невідкладної терапії в порівнянні з групами застосування інших досліджуваних препаратів.
Clinical Oral Implants Research
Preemptive effects of etoricoxib, acetaminophen, nimesulide, and ibuprofen on postoperative pain management after single-implant surgery: A randomized clinical trial
Gustavo Henrique Mattos-Pereiraта співавт.
Коментарі (0)