Застосування ібупрофену в одноразовій дозі внутрішньовенно (10 мг/кг) може знизити потребу в опіоїдах після операції із закриття розщелини піднебіння у немовлят.
Згідно з результатами одноцентрового проспективного рандомізованого клінічного дослідження попереднє внутрішньовенне введення ібупрофену для індукції анестезії у немовлят (у віці 9-24 місяців) з ізольованою розщелиною піднебіння дозволило статистично значуще знизити потребу в опіоїдах у ранньому післяопераційному періоді. Метою дослідження була оцінка того, чи доопераційне введення ібупрофену може знизити потребу в опіоїдах після закриття розщелини піднебіння у немовлят.
До дослідження було включено 40 немовлят із ущелиною піднебіння, яким було показано палатопластику. Учасники були рандомізовані для внутрішньовенного введення ібупрофену у дозі 10 мг/кг (n = 20) або фізіологічного розчину (n = 20) для індукції анестезії. Для оцінки інтенсивності болю використовували шкалу оцінки післяопераційного болю у дітей та немовлят (CHIPPS). У немовлят з оцінкою болю 4 або вище за шкалою CHIPPS як екстрений знеболювальний засіб використовували фентаніл внутрішньовенно в дозі 0,5 мкг/кг з титруванням і при необхідності вводили повторно через 10 хвилин.
Основною кінцевою точкою в цьому дослідженні була кількість фентанілу, що використовується під час перебування в післяопераційному блоці. У групі застосування ібупрофену спостерігалося менше споживання фентанілу після операції порівняно з групою плацебо. За показниками втрати крові під час операції та часу першого використання екстреного знеболювального засобу статистично значущих відмінностей між двома групами не відзначалося.
Як у групі застосування ібупрофену, так і в групі застосування фізіологічного розчину протягом перших 24 годин після операції явних небажаних явищ відзначено не було. Як видається, застосування ібупрофену є ефективним доповненням до фентанілу для лікування гострого післяопераційного болю і може розглядатися як пріоритетна терапія для знеболювання при палатопластиці.
BMC Pediatrics
Preemptive analgesic effectiveness of single dose intravenous ibuprofen in infants undergoing cleft palate repair: a randomized controlled trial
Zhe Zhe Peng і співавт.
Коментарі (0)