У вагітних, які не страждають на цукровий діабет, застосування добавок з пробіотиками може забезпечити зниження ризику розвитку гестаційного діабету та сприяти поліпшенню метаболізму глюкози.
Відповідно до результатів дослідження, опублікованих у журналі Food & Function, застосування добавок з пробіотиками під час вагітності супроводжується покращенням глікемічного контролю та зниженням ризику розвитку гестаційного діабету (ГСД). Мета цього систематичного огляду та метааналізу полягала у вивченні впливу прийому добавок з пробіотиками на показники метаболізму глюкози у вагітних, які не страждають на цукровий діабет.
Пошук відповідної літератури проводили у таких електронних базах даних, як Web of Science, Embase, PubMed, Wanfang, Китайська національна інфраструктура знань та Кокрейнівський центральний реєстр контрольованих досліджень. В огляд були включені рандомізовані контрольовані дослідження (РКД) з оцінки застосування добавок з пробіотиками у вагітних, які не страждають на ГСД. До метааналізу увійшли 12 РКД, у яких взяли участь 2213 жінок.
При застосуванні добавок з пробіотиками у вагітних спостерігалося статистично значуще зниження ризику розвитку ГСД (відношення ризиків (ВР) = 0,62), концентрації глюкози в сироватці крові натще (різниця середніх (РС) = –0,14 ммоль/л), кількісного індексу контролю чутливості до інсуліну (РС = 0,02), концентрації інсуліну (РС = –1,91 пмоль/л) та індексу інсулінорезистентності (HOMA-IR) (РС = −0,32 ммоль/л) .
Застосування добавок з пробіотиками не мало статистично значущого впливу на результати в оральному глюкозотолерантному тесті (результат через 1 годину: РС = −0,10; через 2 години: РС = −0,06). Таким чином, прийом добавок з пробіотиками під час вагітності є корисним з точки зору мінімізації ризику розвитку ГСД.
Food & Function
Effects of probiotic supplementation on glucose metabolism in pregnant women without diabetes: a systematic review and meta-analysis
Lijun Zhang і співавт.
Коментарі (0)