EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Застосування пробіотиків сприяє поліпшенню якості життя та полегшенню симптомів у пацієнтів з алергічним ринітом

алергічний риніт алергічний риніт
алергічний риніт алергічний риніт

Що нового?

Пробіотики сприяють зниженню виразності симптомів та покращенню якості життя, що робить їх застосування доцільним у рамках лікування пацієнтів з алергічним ринітом.

Згідно з результатами систематичного огляду, у пацієнтів з алергічним ринітом, які застосовували пробіотики, спостерігається статистично значуще зменшення оцінки за шкалою сукупності симптомів протягом дня (Daily Total Symptom Score, DTSS), оцінки за шкалою сукупності очних симптомів (Total Ocular Symptom Score, TOSS) та оцінки за шкалою сукупності назальних симптомів (Total Nasal Symptom Score, TNSS), а також статистично значуще покращення якості життя.

Метою дослідження Haissan Iftikhar та співавт. був систематичний огляд останніх наукових даних шляхом збору інформації про об'єктивні показники (співвідношення числа T1-хелперів до T2-хелперів (Th1/Th2), число еозинофілів, концентрація гамма-інтерферону, інтерлейкіну-10, загального імуноглобуліну класу E (IgE) і антиген-специфічних IgE) і суб'єктивні оцінки (оцінка за шкалою сукупності симптомів риніту (Rhinitis Total Symptom Score), частота присутності алергічного риніту, оцінка за шкалою DTSS, оцінка за шкалою TNSS, оцінка за шкалою TOSS та оцінка за опитувальником якості життя).

Для виявлення релевантних наукових праць було здійснено пошук у таких електронних базах даних, як EBSCO Dentistry & Oral Sciences Source, EBSCO CINAHL, Кокрейнівська бібліотека та PubMed. Для проведення якісної оцінки використовували інструмент Оцінка методологічної якості систематичних оглядів (AMSTAR-2). Була виконана оцінка загалом 419 статей, при цьому три систематичні огляди відповідали критеріям включення до аналізу.

Було встановлено, що прийом пробіотиків у рамках лікування алергічного риніту сприяє нормалізації співвідношення Th1/Th2, покращенню оцінки за шкалою DTSS, якості життя та оцінок за шкалами TNSS та TOSS. Що стосується оцінки за шкалою сукупності симптомів риніту, числа еозинофілів, концентрації інтерферону-гамма, інтерлейкіну-10, загального IgE, а також антиген-специфічних IgE, відмінностей виявлено не було. Таким чином, застосування пробіотиків для полегшення симптомів алергічного риніту є доцільним.

Джерело:

Thieme

Стаття:

Role of Probiotics in Patients with Allergic Rhinitis: A Systematic Review of Systematic Reviews

Автори:

Haissan Iftikhar і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: