EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Застосування пробіотиків у поєднанні з чотирикомпонентною схемою ерадикації знижує виразність симптомів диспепсії у пацієнтів з інфекцією H. pylori

інфекція інфекція
інфекція інфекція

Що нового?

У пацієнтів з інфекцією, спричиненою H. pylori, застосування пробіотиків із наступною чотирикомпонентною схемою лікування на основі антибіотиків дозволяє знизити виразність симптомів диспепсії.

Результати проспективного дослідження вказують на те, що особи з інфекцією Helicobacter pylori (H. pylori) можуть отримати користь від застосування пробіотиків з наступною чотирикомпонентною схемою лікування на основі антибіотиків. Дослідники провели оцінку ефективності, переносимості та безпеки застосування пробіотиків у рамках терапії для ерадикації H. pylori, а також їх вплив на мікробіоту шлунка під час такої терапії.

У дослідження були включені пацієнти з інфекцією H. pylori у яких було здійснено дві і більше невдалі спроби ерадикації. В якості резервної терапії цим пацієнтам призначили пробіотик на основі Lactobacillus acidophilus (по 1 г три рази на добу) протягом 2 тижнів з наступним переходом на чотирикомпонентну схему лікування на основі антибіотиків протягом 10 днів. До та після застосування пробіотика виконували ендоскопічне дослідження із забором зразків слизової оболонки шлунка для секвенування гена 16s рРНК та визначення лікарської чутливості патогену.

Для оцінки ефективності ерадикації патогену через 4 тижні після проведення терапії виконували 13C-уреазний дихальний тест. Також реєстрували симптоми та побічні ефекти. У дослідженні взяли участь 37 пацієнтів віком від 18 до 70 років. У пацієнтів з позитивним результатом аналізу на H. pylori прийом пробіотиків не впливав на склад, структуру та різноманітність мікробіоти шлунка. Крім того, пригнічення росту H. pylori також не спостерігалося. Однак прийом пробіотиків забезпечив збільшення кількості корисних бактерій, у тому числі родів Roseburia, Dorea та Blautia. Загальна частота ерадикації патогену становила 97,3%. Розвиток побічних ефектів було зареєстровано у шести учасників (переважно дискомфорт у грудях, діарея, нудота та запаморочення), які минули після припинення прийому антибіотиків. Після застосування добавок з пробіотиками та завершення лікування виразність симптомів диспепсії знизилася.

Таким чином, застосування пробіотиків у осіб з інфекцією, спричиненою H. pylori, до призначення чотирикомпонентної схеми лікування на основі антибіотиків приносить користь. Однак для визначення ступеня та точного характеру такої користі потрібні додаткові дослідження.

Джерело:

Journal of Digestive Diseases

Стаття:

Effects of probiotics on gastric microbiota and its pre-combination with quadruple regimen for Helicobacter pylori eradication

Автори:

You Wu і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: