Застосування ополіскувача для ротової порожнини з прополісом ефективно сприяє зміцненню здоров'я порожнини рота, допомагаючи в лікуванні гінгівіту (захворювання ясен) і нальоту на зубах.
Прополіс, смолоподібна речовина, що виробляється бджолами, є добре відомим протизапальним, антибактеріальним та протигрибковим засобом, який широко досліджують на предмет його потенційної користі при гінгівіті та пародонтиті. Вже доведено ефективність зубної пасти з прополісом у зниженні запалення ясен у осіб із ущелинами порожнини рота та зубними протезами.
Мета даного рандомізованого контрольованого клінічного дослідження, яке провели Shilpa Gunjal і співавт., полягала в порівнянні ефективності ополіскувача для ротової порожнини, що містить прополіс, з ополіскувачем для порожнини рота, що містить хлоргексидин, у зменшенні зубного нальоту і зниженні виразності гінгівіту. У цьому дослідженні взяли участь 45 мешканців Малайзії з хронічним генералізованим гінгівітом. Учасників рандомізували в одну з трьох груп: групу A (ополіскувач для порожнини рота з 5 % прополісу), групу B (ополіскувач для порожнини рота з 0,12 % хлоргексидину) та групу C (ополіскувач для порожнини рота плацебо). Усім пацієнтам запропонували чистити зуби зубною пастою Colgate після ранкового прийому їжі та після вечері (дворазове чищення). Стан ясен та рівень зубного нальоту оцінювали з використанням індексу зубного нальоту та ясенного індексу на вихідному рівні та через 21 день.
Дослідження було поділено на три фази, кожна тривалістю 21 день з 15-денним періодом вимивання між фазами. Не було значних відмінностей між групами в оцінках на початковому рівні. Однак до 21 дня були відзначені значні поліпшення. У учасників групи ополіскувача з прополісом знизилися оцінки щодо індексу зубного нальоту та ясенного індексу більш виражено порівняно з двома іншими групами.
BMC Complementary Medicine and Therapies
Comparative effectiveness of Propolis with chlorhexidine mouthwash on gingivitis – a randomized controlled clinical study
Shilpa Gunjal та співавт.
Коментарі (0)