При кесаревому розтині виконання спінальної анестезії забезпечувало більш сприятливі наслідки з погляду на здоров'я матерів та стану новонароджених порівняно із загальною анестезією.
Результати проспективного дослідження, проведеного на базі стаціонару, вказують на те, що у вагітних, які перенесли плановий кесарів розтин, виконання спінальної анестезії забезпечує більш сприятливі результати з точки зору здоров'я матерів та оцінки за шкалою Апгар (показник стану новонароджених). Метою цього дослідження була оцінка виконання загальної анестезії порівняно зі спінальною анестезією з точки зору неонатальних наслідків у 40 вагітних, які перенесли кесарів розтин.
Учасниці пройшли рандомізацію для включення до групи виконання операції під загальною анестезією (група загальної анестезії) або групи виконання операції під спінальною анестезією (група спінальної анестезії). В обох групах реєстрували дані про акушерські (стан здоров'я матері) та неонатальні результати. Отримали зразки крові учасниць до і після проведення операції. Їх досліджували за декількома показниками, такими як загальна кількість лейкоцитів, концентрація гемоглобіну, число тромбоцитів, число еритроцитів та гематокрит.
Значення індексу маси тіла у групах загальної та спінальної анестезії були порівнянними. У групі загальної анестезії після проведення операції статистично значуще знизилися концентрація гемоглобіну, показники гемограми і відсотковий показник гематокриту в порівнянні зі значеннями до операції. Такі результати було отримано й у групі спінальної анестезії. У післяопераційному періоді у групі спінальної анестезії було виявлено статистично значуще зниження кількості тромбоцитів, концентрації гемоглобіну, числа еритроцитів та гематокриту порівняно з групою загальної анестезії.
У післяопераційному періоді у групі спінальної анестезії також спостерігалося статистично незначне підвищення систолічного артеріального тиску та зниження діастолічного артеріального тиску порівняно із групою загальної анестезії. Маса тіла у новонароджених від матерів із групи спінальної анестезії була більшою, порівняно з групою загальної анестезії. У порівнянні з групою загальної анестезії, оцінки за шкалою Апгар у новонароджених матерів з групи спінальної анестезії як через одну, так і через п'ять хвилин після народження були вищими. Таким чином, виконання спінальної анестезії дозволяє забезпечити покращення результатів з погляду на здоров'я матерів та стану новонароджених.
World Bulletin of Public Health
COMPARISON BETWEEN SPINAL ANESTHESIA AND GENERAL ANESTHESIA FOR THE CAESAREAN SECTION: A PROSPECTIVE STUDY
HATAM FAAWY GHADHBAN і співавт.
Коментарі (0)