Застосування ацетамінофену швидкої дії в дозі 1000 мг ефективно для швидкого полегшення болю і не супроводжується вираженими побічними ефектами.
Згідно з результатами недавнього дослідження, опублікованими в журналі Current Medical Research Opinion, терапія ацетамінофеном швидкої дії (ацетамінофен ШД) швидше полегшує біль порівняно з терапією ацетамінофеном підвищеного дозування та ібупрофеном у формі капсул з рідкою діючою речовиною.
У відповідь на потребу споживачів безрецептурних анальгетиків (ацетамінофен для прийому внутрішньо) у швидшому знеболюванні була розроблена нова технологія доставки препарату, що дозволяє збільшити швидкість всмоктування аналгетика та прискорити настання полегшення болю.
У цьому клінічному дослідженні, проведеному Andrew Myers і співавт., порівнювали час настання знеболювання при застосуванні ацетамінофену ШД та інших безрецептурних анальгетиків, наприклад, ібупрофену в дозі 400 мг (у формі капсул з рідкою діючою речовиною, ібупрофен LG) або ацетамінофену підвищеного дозування (ацетамінофен ES) у дозі 1000 мг.
Загалом 664 людини (середній вік: 18,9 року; 45,5% чоловіків; у 57,5% був присутній сильний біль на початковому рівні) після хірургічного видалення 3–4 третіх молярів відчували біль від помірної до сильної інтенсивності. Учасників рандомізували у співвідношенні 4 : 4 : 2 : 1 на отримання ацетамінофену ШД у дозі 1000 мг (n = 249), ацетамінофену ES у дозі 1000 мг (n = 232), ібупрофену LG у дозі 400 мг (n = 124) або плацебо (n = 59).
На підставі медіани часу до настання аналгезії можна зробити висновок про те, що застосування ацетамінофену ШД перевершувало по ефективності інші методи знеболювання (15,7 хв.), а саме: ацетамінофен ES (20,2 хвилин, р = 0,035), ібупрофен LG (23,2 хвилиин, р < 0,001) та плацебо. Терапія ацетамінофеном ШД також забезпечувала статистично значуще вищі середні значення відмінності інтенсивності болю (PID) і полегшення болю (PAR) (за числовою рейтинговою шкалою) через 15 і 30 хвилин в порівнянні з іншими методами. Також після прийому ацетамінофену ШД у статистично значущої кількості учасників спостерігалося виражене полегшення болю через 15 і 20 хв.
При застосуванні ацетамінофену ШД у статистично значуще більш високої частки учасників було досягнуто виражене полегшення болю порівняно із застосуванням ібупрофену LG у дозі 400 мг і плацебо. Випадків розвитку клінічно значимих небажаних явищ не зареєстровано.
Current Medical Research Opinion
Clinical validation of a fast-acting Acetaminophen : a randomized, active and placebo controlled dental pain study
Andrew Myers та співавт.
Коментарі (0)