EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність цефалексину/клавуланової кислоти при стоматологічних інфекціях

стоматологічні інфекції стоматологічні інфекції
стоматологічні інфекції стоматологічні інфекції

Що нового?

Застосування цефалексину/клавуланової кислоти не поступається за ефективністю застосуванню препаратів Ко-амоксиклав і цефуроксим, а також забезпечує швидше поліпшення стану та більше зниження виразності специфічних симптомів у пацієнтів зі стоматологічними інфекціями.

У недавньому ретроспективному багатоцентровому обсерваційному дослідженні на основі даних електронних медичних карток були отримані відомості про ефективність застосування комбінованого препарату, що містить цефалексин та клавуланову кислоту у фіксованих дозах при стоматологічних інфекціях. В рамках дослідження було проведено ретроспективний аналіз даних електронних медичних карток. Картки 355 дорослих пацієнтів зі стоматологічними інфекціями, які отримували комбінований препарат, що містить цефалексин і клавуланову кислоту у фіксованих дозах, комбінований препарат, що містить амоксицилін і клавуланову кислоту у фіксованих дозах (Ко-амоксиклав), або цефуроксим, були рандомізовані у дві групи.

У групі I (основна група) пацієнти отримували цефалексин пролонгованої дії у дозі 375/750 мг у комбінації з клавулановою кислотою у дозі 125 мг. У групі II (група порівняння) пацієнти отримували препарат Ко-амоксиклав у дозі 625 мг (амоксицилін у дозі 500 мг та клавуланова кислота у дозі 125 мг) або цефуроксим у дозі 250 або 500 мг.

Поліпшення стану визначали як усунення симптомів та ознак, пов'язаних з інфекцією (складовий показник, що включає оцінку інтенсивності болю, виразності набряку та лихоманки та потреби у застосуванні додаткової антибактеріальної терапії) і оцінювали протягом 10 днів після початку лікування.

Отримані результати вказували, що пацієнти найчастіше повідомляли про наявність зубного болю (95%); далі за частотою розвитку слідували набряк (46,8%), чутливість зубів (35,5%), виділення гною (33%), почервоніння (30,4%) та неприємний запах із рота (30,4%). У 81,1% випадків був присутній карієс зубів. Поліпшення стану у всіх групах пацієнтів було порівнянним. Примітно, що у пацієнтів, які отримували комбінований препарат, що містить цефалексин та клавуланову кислоту у фіксованих дозах, поліпшення стану настало швидше, ніж у пацієнтів, які отримували препарат Ко-амоксиклав або цефуроксим (див. таблицю 1).

Важливо, що всі варіанти лікування добре переносилися пацієнтами, що свідчить про сприятливий профіль безпеки при застосуванні цефалексину/клавуланової кислоти, препарату Ко-амоксиклав та цефуроксиму. Отримані в дослідженні результати вказують, що застосування комбінованого препарату, що містить цефалексин і клавуланову кислоту у фіксованих дозах, при стоматологічних інфекціях не менш ефективно, ніж застосування інших антибіотиків, що часто призначаються, а також забезпечує більш швидке поліпшення стану і усунення деяких симптомів. Результати аналізу даних реальної клінічної практики, одержані в рамках цього дослідження, також можуть стати основою для прийняття клінічних рішень при лікуванні стоматологічних інфекцій та, можливо, зміни клінічних рекомендацій.

Джерело:

Drugs Real World Outcomes

Стаття:

Effectiveness of Oral Cephalexin-Clavulanic Acid, Cefuroxime, and Amoxicillin-Clavulanic Acid in the Management of Dental Infections: A Real-World, Retrospective, Electronic Medical Record-Based Study in India

Автори:

Kalyan Banerjee і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: