В рамках терапії інфекції, викликаної H. pylori, третьої лінії лікування, що призначається з урахуванням даних бактеріологічного посіву, у поєднанні із застосуванням інгібітору протонної помпи (ІПП) у високих дозах забезпечує більш високу ефективність порівняно з емпіричним лікуванням.
Згідно з результатами дослідження в умовах реальної практики, опублікованим у журналі Journal of Gastroenterology and Hepatology, в рамках третьої лінії терапії інфекції, викликаної Helicobacter pylori (H. pylori), лікування, що призначається з урахуванням даних бактеріологічного посіву, у поєднанні із застосуванням ІПП у високих дозах забезпечує більш високу частоту ерадикації патогену порівняно з емпіричним лікуванням.
Мета дослідження полягала в оцінці ефективності лікування, що призначається з урахуванням даних бактеріологічного посіву, та емпіричного лікування для ерадикації H. pylori. Пацієнти з інфекцією, викликаною H. pylori, у яких як мінімум дві спроби попереднього лікування не забезпечили ефективність ерадикації патогену, отримували лікування для усунення хелікобактеру (з урахуванням результатів аналізу на чутливість до протимікробних препаратів) у поєднанні з рабепразолом у високих дозах та (або) вісмутом.
Пацієнтів розділили на три групи: A) пацієнти з позитивними результатами бактеріологічного посіву з чутливістю патогену до одного або двох антибіотиків отримували терапію з урахуванням результатів посіву з додаванням препарату вісмуту; B) пацієнти з позитивними результатами бактеріологічного посіву з чутливістю патогену до трьох або більше антибіотиків отримували чотирикомпонентну терапію з урахуванням результатів посіву без додавання препарату вісмуту та C) пацієнти з негативними результатами бактеріологічного посіву отримали терапію рабепразолом у високих дозах у поєднанні з амоксициліном, левофлоксацином та тетрацикліном.
Оцінку результатів лікування проводили на 8-му тижні. Загалом у дослідженні взяли участь 126 пацієнтів. Дані про частоту ерадикації патогену при емпіричній терапії (n = 30), терапії, що призначається з урахуванням результатів бактеріологічного посіву, з додаванням препарату вісмуту (n = 46) та терапії, що призначається з урахуванням результатів бактеріологічного посіву, без додавання препарату вісмуту (n = 5) наведені у таблиці 1
Терапія, яка призначається з урахуванням результатів бактеріологічного посіву, перевершила емпіричну терапію за показником частоти ерадикації патогену (85,4 % порівняно з 66,7 %). В рамках терапії інфекції, викликаної H. pylori, третьої лінії, лікування, яке призначається з урахуванням результатів бактеріологічного посіву, у поєднанні з ІПП у високих дозах забезпечило більш високу частоту ерадикації патогену порівняно з емпіричним лікуванням у поєднанні з ІПП у високих дозах. Резервна терапія із застосуванням трьох антибіотиків, до яких у патогену є чутливість, за ефективністю не поступається резервній терапії із застосуванням препарату вісмуту і двох антибіотиків, до яких у патогену є чутливість.
Journal of Gastroenterology and Hepatology
The efficacy of culture-guided versus empirical therapy with high-dose proton pump inhibitor as third-line treatment of Helicobacter pylori infection: A real-world clinical experience
Jiunn-Wei Wang і співавт.
Коментарі (0)