Індивідуальні підходи до вакцинації можуть бути корисні пацієнтам з ослабленим імунітетом, таким як пацієнти з системним червоним вовчаком, оскільки вони підвищують гуморальний та клітинний імунітет та знижують ризик розвитку інфекційних ускладнень.
Згідно з результатами рандомізованого дослідження, проведеного в лікарні Сеульського національного університету, при застосуванні у пацієнтів із системним червоним вовчаком (СЧВ) ад'ювантна субодинична вакцина проти оперізуючого герпесу має високу ефективність та безпеку.
До дослідження, результати якого були опубліковані в журналі The Lancet-Rheumatology, були включені пацієнти (у віці ≥19 років) з клінічно стабільною СЧВ, які раніше отримували імунодепресанти (протягом більше 4 тижнів). Учасникам вводили дві дози вакцини або виконували внутрішньом'язову ін'єкцію плацебо на 0-му та 8-му тижні. Імунну відповідь оцінювали у кількох часових точках протягом року.
Рівні антитіл до глікопротеїну Е та специфічна для глікопротеїну Е клітинно-опосередкована відповідь на вакцину оцінювали на початку дослідження, а також на 8-му тижні після введення першої дози та у різних часових точках (4, 26 та 52 тижні) після введення другої дози. Крім того, у дослідженні аналізували реактогенність поряд з активністю СЧВ. Основна мета полягала у визначенні частки пацієнтів, у яких спостерігалася позитивна гуморальна відповідь на вакцину через чотири тижні після введення другої дози.
Ключові результати дослідження
Результати цього дослідження підтверджують потенціал вакцини у забезпеченні надійного захисту від оперізуючого лишаю у пацієнтів із СЧВ, що вказує на необхідність проведення більш масштабних досліджень для подальшої перевірки цих перспективних результатів.
The Lancet- Rheumatology
Immunogenicity, reactogenicity, and safety of two-dose adjuvanted herpes zoster subunit vaccine in patients with systemic lupus erythematosus in South Korea: a single-centre, randomised, double-blind, placebo-controlled trial
Prof Jin Kyun Park та співавт.
Коментарі (0)