Комбінована терапія на основі релуголіксу, що застосовується один раз на добу, добре переноситься та забезпечує ефективне зниження інтенсивності болю, пов'язаного з ендометріозом.
У двох рандомізованих дослідженнях III фази з ідентичним дизайном (SPIRIT 1 та SPIRIT 2) було встановлено, що застосування препарату релуголікс у поєднанні з естрадіолом та прогестином є ефективним варіантом лікування ендометріозу. Метою цих досліджень була оцінка ефективності та безпеки комбінованої терапії на основі релуголіксу, що приймається внутрішньо один раз на добу, протягом 24 тижнів у жінок з наявністю болю, пов'язаного з ендометріозом, включаючи дисменорею та неменструальний тазовий біль.
Ці дослідження включали жінок віком від 18 до 50 років з клінічними ознаками або симптомами ендометріозу, підтвердженого або не підтвердженого результатами гістологічного дослідження, а також жінок з діагнозом ендометріозу, встановленим тільки за результатами гістологічного дослідження. До критеріїв включення відносилися: наявність болю, пов'язаного з ендометріозом, середнього або тяжкого ступеня протягом 35-денного вступного періоду, оцінка виразності дисменореї за числовою рейтинговою шкалою (ЧРШ) ≥4,0 бали протягом двох або більше днів, а також середня оцінка інтенсивності неменструального тазового болю за ЧРШ ≥ 2,5 бали або ≥1,25 бали з присутністю окремих оцінок, що становили 5 балів або вище, протягом 4 днів.
Протягом 24 тижнів жінки отримували плацебо внутрішньо один раз на добу, комбіновану терапію на основі релуголіксу (релуголікс у дозі 40 мг, естрадіол у дозі 1 мг та норетистерону ацетат у дозі 0,5 мг) або «відстрочену» комбіновану терапію (релуголікс в дозі 40 мг у вигляді монотерапії протягом 12 тижнів, а потім комбінована терапія на основі релуголіксу протягом ще 12 тижнів). Комбінованою основною кінцевою точкою була частота відповіді на лікування до 24-го тижня з точки зору зниження виразності дисменореї та інтенсивності неменструального тазового болю.
Загалом у рамках дослідження SPIRIT 1 було набрано 638 учасниць, а в рамках дослідження SPIRIT 2 – 623 учасниці. Достроково участь у дослідженнях SPIRIT 1 та SPIRIT 2 припинили 98 та 115 учасниць відповідно. У дослідженні SPIRIT 1 у 75% (158 з 212) учасниць, які отримували комбіновану терапію на основі релуголіксу, і у 27% (57 з 212) учасниць із групи плацебо було досягнуто відповідність критеріям відповіді з точки зору зниження виразності дисменореї (різниця між групами 47,6%). У дослідженні SPIRIT 2 у 75 % (155 з 206) учасниць, які отримували комбіновану терапію на основі релуголіксу, і у 30 % (62 з 204) учасниць із групи плацебо було досягнуто відповідність критеріям відповіді з точки зору зниження виразності дисменореї (різниця між групами 44,9%).
У дослідженні SPIRIT 1 у 58 % (124 з 212) учасниць, які отримували комбіновану терапію на основі релуголіксу, і у 40 % (84 з 212) учасниць із групи плацебо було досягнуто відповідність критеріям відповіді з точки зору зниження інтенсивності неменструального тазового болю (різниця між групами 18,9%). У дослідженні SPIRIT 2 у 66 % (136 з 206) учасниць, які отримували комбіновану терапію на основі релуголіксу, і у 43 % (87 з 204) учасниць із групи плацебо було досягнуто відповідність критеріям відповіді з точки зору зниження інтенсивності неменструального тазового болю (різниця між групами 23,4%).
Найбільш частими побічними ефектами були назофарингіт, головний біль та приливи. У двох дослідженнях надійшло дев'ять повідомлень про появу суїцидальних думок. Смертельних наслідків зареєстровано не було. У порівнянні з групою плацебо, у пацієнток з групи комбінованої терапії на основі релуголіксу розрахована за методом найменших квадратів середня відсоткова зміна мінеральної щільності кісткової тканини в ділянці поперекового відділу хребта склала –0,70 % (0,21 % у групі плацебо) у дослідженні SPIRIT 1 та –0,78 % (0,02 % у групі плацебо) у дослідженні SPIRIT 2.
У пацієнток із групи «відстроченої» комбінованої терапії на основі релуголіксу середня відсоткова зміна зазначеного показника склала –1,9 % у дослідженні SPIRIT 2 та –2,0 % у дослідженні SPIRIT 1.
У порівнянні з плацебо, у пацієнток із групи комбінованої терапії було відзначено зменшення обсягу застосування опіоїдів. Застосування комбінованої терапії для прийому внутрішньо на основі релуголіксу (антагоніста рецепторів гонадотропін-рилізинг-гормону для прийому внутрішньо) має багатообіцяючий потенціал з точки зору задоволення наявної потреби у варіантах тривалого нехірургічного лікування ендометріозу та у зведенні до мінімуму об'єму. лікування.
The Lancet
Once daily oral relugolix combination therapy versus placebo in patients with endometriosis-associated pain: two replicate phase 3, randomised, double-blind, studies (SPIRIT 1 and 2)
Linda C Giudice і співавт.
Коментарі (0)