При бляшковому псоріазі застосування топічних препаратів, що модулюють арилвуглеводневі рецептори (AhR), було ефективним, проте безпека лікування була відносно низькою. При цьому застосування крему з рофлуміластом характеризувалося як значною ефективністю, так і більш високою безпекою.
У цьому знаковому дослідженні було проведено ретельну порівняльну оцінку ефективності та безпеки застосування нових топічних препаратів у пацієнтів з псоріазом, хронічним імуноопосередкованим захворюванням шкіри, яким страждають мільйони людей по всьому світу. В дослідженні вивчали топічні препарати, що модулюють арилвуглеводневі рецептори (AhR) (TAMA), топічні інгібітори фосфодіестерази 4-го типу (ФДЕ-4) та топічні інгібітори сигнальної системи JAK-STAT.
Було проведено комплексний систематичний огляд та мережевий метааналіз з використанням даних рандомізованих контрольованих досліджень (РКД), що відповідають критеріям відбору. Основною кінцевою точкою ефективності була частка учасників (%), які досягли стану, що відповідає 0 або 1 балу за шкалою загальної оцінки активності захворювання лікарем (PGA), при цьому додатковою кінцевою точкою було зниження індексу поширеності та тяжкості псоріазу як мінімум на 75% (PASI 75). Безпеку оцінювали шляхом вивчення небажаних явищ.
Після ретельного вивчення шести нових препаратів для місцевого застосування було встановлено, що шанси на досягнення як показника PGA, так і показника PASI 75 були значно вищими при застосуванні всіх режимів лікування TAMA і крему з рофлуміластом порівняно з плацебо. Однак було зазначено, що при застосуванні TAMA підвищена ймовірність розвитку небажаних явищ, що вказує на необхідність оцінки співвідношення ефективності та безпеки застосування цих препаратів. З іншого боку, значних відмінностей при застосуванні топічних інгібіторів сигнальної системи JAK-STAT (за винятком застосування 1% мазі з руксолітинібом один раз на добу), порівняно з плацебо, були відсутні.
Таким чином, при застосуванні ТАМА досягалася значна ефективність лікування при нижчій безпеці. При цьому крем з рофлуміластом виявився перспективним засобом, що має високу ефективність та безпеку. Це знакове дослідження дозволило не тільки отримати важливу інформацію про терапію псоріазу, але й відкрило можливості для подальшого вивчення тонкого балансу між ефективністю та безпекою застосування різних топічних засобів у лікуванні цього захворювання. Результати всебічного аналізу різних препаратів для місцевого застосування, проведеного в дослідженні, можуть стати основою для прийняття обґрунтованих терапевтичних рішень у клінічній практиці, що зрештою сприятиме поліпшенню лікування пацієнтів.
Dermatology
Efficacy and safety of newer topical therapies in psoriasis: A systematic review and network meta-analysis
Wu W і співавт.
Коментарі (0)