Сублінгвальна алерген-специфічна терапія може бути ефективною у пацієнтів з алергічним ринітом/ринокон'юнктивітом.
Результати недавнього обсерваційного дослідження, опубліковані в журналі Journal of Clinical Medicine, свідчать, що у пацієнтів з алергією на пилок дерев сублінгвальна імунотерапія (СЛІТ) не тільки ефективна, але й безпечна. Це дослідження тривалістю понад 8 місяців було проведено групою під керівництвом відомого дослідника Christoph Owenier в 84 населених пунктах Німеччини і включало 432 пацієнти з сезонним алергічним ринітом/ринокон'юнктивітом середнього та тяжкого ступеня.
Мета дослідження полягала у вивченні безпеки та переносимості двох сублінгвальних екстрактів пилку дерев, зареєстрованих у 2018 році. Результати цього проспективного неінвазивного дослідження свідчать про те, що як рідкий сублінгвальний екстракт алергенів пилку берези (СЕПБ), так і комбінований сублінгвальний екстракт алергенів пилку берези, ліщини і вільхи (СЕПД) дуже добре переносяться. Не менше однієї місцевої реакції було зареєстровано у 22,2% пацієнтів, а системні реакції були виявлені у порівняно меншій частині пацієнтів (6,3%).
Слід зазначити, що у пацієнтів, які отримували СЕПД, системні реакції спостерігалися частіше, ніж у пацієнтів, які отримували СЕПБ, і лише у 1 пацієнта була зареєстрована системна реакція гіперчутливості 3-го ступеня. Серйозних реакцій виявлено не було. Загалом 98,6% учасників, які здійснили всі візити, були задоволені СЛІТ. Загалом 71% пацієнтів здійснили всі візити, що вказує на високий ступінь прихильності до лікування.
Особливо слід зазначити, що частота розвитку небажаних явищ у цьому неінвазивному дослідженні була статистично значно нижча, ніж у клінічному дослідженні III фази.
Journal of Clinical Medicine
Tolerability and Safety of Sublingual Immunotherapy in Patients with Tree Pollen Allergy in Daily Practice—An Open, Prospective, Non-Interventional Study
Christoph Owenier та співавт.
Коментарі (0)