Рифабутинумісну трикомпонентну терапію можна розглядати як альтернативу традиційній вісмутумісній чотирикомпонентній терапії, що застосовується як резервна терапія інфекції H. pylori.
Згідно з результатами багатоцентрового рандомізованого контрольованого дослідження, рифабутинумісна трикомпонентна терапія є ефективною альтернативою традиційній вісмутумісній чотирикомпонентній терапії, оскільки має перевагу у вигляді зниження частоти побічних ефектів і кращого дотримання режиму лікування у пацієнтів з інфекцією Helicobacter pylori.
У дослідження були включені пацієнти (n = 364), які пройшли два або більше неефективних курсів лікування. Учасників поділили на дві групи:
1) група отримувала 14-денний курс трикомпонентної рифабутинумісної терапії, що складалася з езомепразолу (20 мг), амоксициліну (1,0 г) і рифабутину (150 мг), що приймали двічі на добу;
2) група отримувала вісмутумісну чотирикомпонентну терапію, яка включала прийом вісмуту (220 мг) та езомепразолу (20 мг) двічі на добу, а також тетрацикліну (500 мг) та метронідазолу (400 мг) 4 рази на добу.
У ході дослідження оцінювали чутливість бактерій до цих протимікробних препаратів з використанням методів розведення в агарі та Е-тесту. Частота ерадикації H. pylori у групах, визначена за допомогою аналізу модифікованої вибірки за призначеним лікуванням (mITT), вибірки без відхилень від протоколу (PP) і вибірки за призначеним лікуванням (ITT), представлена в таблиці.
Таким чином, рифабутинумісна трикомпонентна терапія є перспективною альтернативою традиційній вісмутумісній чотирикомпонентній терапії в якості резервної терапії інфекції H. pylori, з меншою частотою побічних ефектів і більш високим ступенем дотримання режиму лікування.
The Journal of Infectious Diseases
Rifabutin-Containing Triple Therapy Versus Bismuth Quadruple Therapy for Helicobacter pylori Rescue Treatment: A Multicenter, Randomized Controlled Trial
Jinnan Chen і співавт.
Коментарі (0)