Когнітивно-поведінкову терапію з фокусом на румінацію (RFCBT), можна
використовувати для ефективного лікування пацієнтів з хронічною люмбалгією.
Дослідники з'ясували, що додавання RFCBT до звичайної схеми медикаментозного лікування пацієнтів з хронічною люмбалгією, дає позитивний ефект.
Виконали рандомізоване контрольоване дослідження оцінки ефективності RFCBT щодо зниження інтенсивності болю, депресії і тривоги у учасників з хронічною люмбалгією. В когорту дослідження увійшли 30 пацієнтів (вік від 20 до 55 років) з діагностованою хронічною люмбалгією. Пацієнти були рандомізовані в групу втручання (n = 15) або контрольну групу (n = 15).
Всі учасники приймали призначені їм знеболюючі препарати, однак в когорті втручання було проведено 12 щотижневих сеансів RFCBT (керована психотерапія для зміни неконструктивної румінаціі на конструктивну). На етапах: до проведення дослідження; через три і шість місяців після проведення дослідження; подальшого спостереження, використовували опитувальник оцінки вираженості хронічного болю і 21-бальну шкалу оцінки депресії, тривоги і стресу.
Застосування RFCBT дозволило значно знизити вираженість болю (F1 = 7,17), депресії (F1 = 23,01) і тривоги (F1 = 25,7) у пацієнтів з хронічною люмбалгією. Дана перевага може бути обумовлена тим, що румінацію розглядають як головний чинник «катастрофізації болю». Таким чином, RFCBT була ефективною щодо зниження інтенсивності болю, депресії і тривоги у пацієнтів з хронічною люмбалгією.
Galen Medical Journal
Rumination-Focused Cognitive-Behavioral Therapy for Chronic Low Back Pain: A Randomized Controlled Trial
Ali Soleymani та співавт.
Коментарі (0)