При ерадикації H. pylori в осіб із гастритом послідовна терапія перевищує стандартну за ефективністю.
Результати дослідження, опубліковані в журналі Pakistan Journal of Medical & Health Sciences, вказують на те, що послідовна терапія у осіб з гастритом забезпечує більш ефективну ерадикацію H. pylori, ніж стандартне лікування. Мета дослідження полягала в оцінці ефективності застосування стандартної та послідовної схем лікування у пацієнтів з гастритом та інфекцією, спричиненою H. pylori.
До цього рандомізованого контрольованого дослідження було включено 232 учасники, що відповідають критеріям відбору. Учасників рандомізували до групи А та групи В. Учасники з групи А отримували стандартну трикомпонентну терапію. Учасники групи В отримували послідовну терапію. Через 30 днів проводили уреазний дихальний тест.
Після оцінки його результатів за відсутності патогена підтверджували ефективність лікування. Усі дані реєстрували з використанням стандартної форми. Аналіз даних виконували за допомогою комп'ютерної програми SPSS, версія 21. Середній вік учасників становив 36,46±12,16 року у групі послідовної терапії та 38,63±13,11 року у групі стандартної терапії. Загалом у групі стандартної терапії було 24,1 % (n = 28) жінок та 75,9 % (n = 88) чоловіків, а у групі послідовної терапії – 36,2 % (n = 42) жінок та 63,8 % ( n = 74) чоловіків.
При застосуванні стандартної терапії ефективність становила 70,7 % (n = 82), а за послідовної терапії — 86,2 % (n = 100). Відмінність між групами була статистично значущою. Таким чином, при необхідності ерадикації H. pylori у пацієнтів з гастритом послідовна терапія може бути більш ефективною порівняно зі стандартною.
Pakistan Journal of Medical & Health Sciences
Comparison of the Efficacy of Conventional Versus Sequential Regimen in Patients of Gastritis Presenting with Helicobacter Pylori
AHMAD ZAKA SUBHANI і співавт.
Коментарі (0)