У дорослих пацієнтів з моно- та полісенсибілізацією застосування сублінгвальної імунотерапії (СЛІТ) з алергенами пилку дерев, амброзії, трав або кліщів домашнього пилу у формі таблеток забезпечує ефективне зниження вираженості реакції на специфічний алерген, пов'язаний з алергічним ринокон'юнктивітом.
Результати апостеріорного аналізу свідчать, що застосування препаратів для СЛІТ у формі таблеток з алергенами пилку трав, амброзії, дерев або кліщів домашнього пилу (КДП) забезпечує ефективне зниження вираженості реакції на відповідний алерген у дорослих з алергічним ринітом/кон'юнктивітом (АР/АК), не залежно від того, чи є у них сенсибілізація до одного (моносенсибілізація) або кількома алергенами (полісенсибілізація). У цьому дослідженні оцінювали ефективність та безпеку застосування препаратів для СЛІТ у формі таблеток у пацієнтів з АР/АК. Для аналізу використовували дані пацієнтів (віком 18 років і старше) з АР/АК, які брали участь у плацебо-контрольованих подвійних сліпих дослідженнях III фази в умовах реальної клінічної практики.
У чотирьох з цих досліджень оцінювали застосування алергенів пилку трав, у двох - алергенів пилку амброзії, у двох - алергенів КДП і в одному - алергенів пилку дерев. Ефективність оцінювали з використанням загального комбінованого показника (TCS). Цей показник був сумою щоденних оцінок виразності симптомів АР/АК та застосування лікарських засобів протягом сезону присутності пилку трав і дерев та на піку концентрації пилку амброзії у повітрі (у відповідних дослідженнях) порівняно з плацебо. Ефективність застосування препаратів для СЛІТ з алергеном КДП у формі таблеток визначали з використанням загального комбінованого показника риніту (TCRS). Цей показник був сумою щоденних оцінок вираженості симптомів риніту та застосування лікарських засобів протягом останніх восьми тижнів лікування порівняно з плацебо.
Основні результати
Статистично значимих відмінностей з точки зору загального профілю безпеки терапії у пацієнтів із сенсибілізацією до одного або кількох алергенів не виявлено. Важливо відзначити, що цілеспрямована дія на один відповідний алерген при застосуванні препаратів для СЛІТ у формі таблеток забезпечує ефективне зниження вираженості реакції на відповідний алерген у пацієнтів як з моно-, так і полісенсибілізацією. Таким чином, результати цього дослідження підтверджують ефективність сублінгвальної імунотерапії з одним алергеном незалежно від наявності полісенсибілізації та можливість застосування більш цілеспрямованого та персоналізованого підходу до лікування.
Allergy & Asthma Proceedings
Sublingual immunotherapy tablets in monosensitized and polysensitized adults with allergic rhinoconjunctivitis
Harold S Nelson та співавт.
Коментарі (0)