Встановлено, що у пацієнтів із фенотипом INS когнітивно-поведінкова терапія при безсонні показує більш високу ефективність, ніж у пацієнтів із фенотипом ISS.
Згідно з результатами систематичного огляду та метааналізу, опублікованими в журналі Sleep Medicine Reviews, когнітивно-поведінкова терапія безсоння (КПТБ) показала більш високу ефективність при безсонні у осіб з фенотипом нормальної тривалості сну (INS) порівняно з особами з фенотипом об'єктивно короткої тривалості сну (ISS), при цьому частота ремісії була на 20% вищою, а частота відповіді — на 30% вищою. Як перша лінія терапії безсоння була запропонована КПТБ.
Пошук досліджень з оцінки ефективності КПТ у людей з фенотипом ISS та людей з фенотипом INS у базах даних PubMed, EMBASE, Cochrane Library та ClinicalTrials.gov проводили з використанням принципу PICOS (популяція, інтервенція, препарат порівняння, результат та дизайн дослідження). Було виявлено 9 досліджень з участю 612 осіб із безсонням, з них 270 добровольців мали фенотип ISS та 342 добровольці — фенотип INS.
Основним результатом стало те, що КПТБ була більш ефективною для лікування фенотипу INS, ніж фенотипу ISS, при цьому частота відповіді була на 30% вищою, а частота ремісії — на 20% вищою. Показники додаткових кінцевих точок були порівняні. Відповідь фенотипу ISS на лікування значно відрізнялася від відповіді фенотипу INS. Необхідні подальші дослідження, щоб визначити найкращий метод лікування безсоння у пацієнтів з фенотипом ISS та з'ясувати, чи потрібне зниження фізіологічного збудження для досягнення кращих результатів.
Sleep Medicine Reviews
Cognitive-behavioral therapy for insomnia with objective short sleep duration phenotype: A systematic review with meta-analysis
Dongmei He і співавт.
Коментарі (0)