EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Порівняльне дослідження ефективності різних інтраназальних кортикостероїдів при алергічному риніті

алергічний риніт алергічний риніт
алергічний риніт алергічний риніт

Що нового?

З точки зору покращення оцінки за загальною шкалою назальних симптомів (TNSS) мометазону фуроат найбільш ефективний при сезонному алергічному риніті, тоді як будесонід найбільш ефективний при цілорічному алергічному риніті.

Згідно з результатами недавнього мережевого метааналізу, проведеного для оцінки ефективності застосування інтраназальних кортикостероїдів (ІНКС) на водній основі в дозволених дозах для лікування алергічного риніту (АР) середнього та тяжкого ступеня, мометазону фуроат (MF) виявився найефективнішим варіантом лікування сезонного алергічного рину (САР), при цьому будесонід був найбільш ефективний при лікуванні цілорічного алергічного риніту (ЦАР).

Систематичний огляд, що включав всебічний пошук у Кокрейнівському центральному реєстрі контрольованих досліджень, базах даних EMBASE, Scopus і PubMed/MEDLINE, було зосереджено на дослідженнях, в яких порівнювали ІНКС з плацебо або іншими ІНКС у пацієнтів з АР. До огляду було включено 26 досліджень, 13 з яких було зосереджено на вивченні 5134 пацієнтів САР, а ще 13 – на вивченні 4393 пацієнтів з ЦАР.

Встановлено, що у більшості плацебо-контрольованих досліджень було отримано докази середньої якості. Найбільш ефективним ІНКС при сезонному АР виявився MF. За ним з невеликим відривом слідували флутиказону фуроат (FF), циклесонід (CIC), флутиказону пропіонат і триамцинолону ацетонід (ТАА), при цьому стандартизована різниця середніх (SMD) становила від -0,47 до -0,41. Найбільш ефективним ІНКС при цілорічному АР виявився будесонід. За ним з невеликим відривом слідували FF, ТАА, CIC та MF, при цьому SMD становила від -0,43 до -0,28.

Жоден із включених у дослідження ІНКС не поступався за ефективністю прийому плацебо. Таким чином, на підставі непрямого порівняння лише деякі ІНКС перевершують ефективність інших ІНКС при лікуванні АР, хоча якість доказів у більшості плацебо-контрольованих досліджень визнана середньою.

Джерело:

Frontiers in Dentistry

Стаття:

Comparative efficacy and acceptability of licensed dose intranasal corticosteroids for moderate-to-severe allergic rhinitis: a systematic review and network meta-analysis

Автори:

Kay Khine Soe і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: