Використання катетерів з одним отвором при проведенні епідуральної анестезії методом програмованих періодичних болюсів дозволяє досягти більш ефективного знеболювання порівняно з використанням катетерів з кількома отворами.
Згідно з даними рандомізованого контрольованого клінічного дослідження, використання катетерів з одним отвором під час проведення епідуральної анестезії під час пологів методом програмованих періодичних болюсів зі швидкістю 480 мл/год підвищувало ефективність знеболювання порівняно з використанням катетерів з кількома отворами. В рамках дослідження виконували порівняння результатів епідуральної анестезії методом програмованих періодичних болюсів зі швидкістю введення 480 мл/год із використанням посилених провідниками катетерів.
Усього до дослідження було включено 182 здорових, жінок, які раніше не народжували, і які виношують одноплідну вагітність, з розкриттям шийки матки від 2 до 5 см, які потребували нейроаксіальної анестезії. Пацієнток рандомізували до групи використання катетерів з одним або декількома отворами. Епідуральну аналгезію починали та продовжували із застосуванням суфентанілу в концентрації 0,3 мг/мл та 0,1% розчину ропівакаїну. Після пробного введення в рамках програми періодичних епідуральних болюсів пацієнткам вводили 10 мл анестезії кожні 45 хвилин зі швидкістю 480 мл/год. Як ключову кінцеву точку оцінювали частку породіль в обох групах, у яких був досягнутий необхідний рівень знеболювання через 20 хвилин після введення першого болюса.
На відміну від катетерів з кількома отворами при використанні катетерів з одним отвором у більшої частки породіль спостерігався задовільний рівень знеболювання (71,8 % та 56,0 %) і частіше досягалася сенсорна блокада на рівні хребця S2 (37,6 % та 22,6 %) через 20 хвилин від початку введення препаратів. Медіана часу досягнення достатнього рівня знеболювання при використанні катетерів з одним і кількома катетерами склала 12 (8-30) хвилин та 20 (10-47) хвилин відповідно. При використанні катетерів з кількома отворами породіллі отримували в середньому більшу дозу ропівакаїну за годину: 15,3 (13,3-17,0) мг/год та 13,3 (13,3-15,4) мг/год.
Regional Anesthesia & Pain Medicine
Comparison of labor analgesia efficacy between single-orifice and multiorifice wire-reinforced catheters during programmed intermittent epidural boluses: a randomized controlled clinical trial
Juan Yi і співавт.
Коментарі (0)