Для полегшення зубного болю у післяопераційному періоді у пацієнтів з періодонтитом, що супроводжується клінічними проявами, системне застосування ібупрофену є більш ефективним підходом порівняно з місцевим застосуванням цього препарату.
Результати недавнього дослідження вказують на те, що у пацієнтів з апікальним періодонтитом, що супроводжується клінічними проявами, системне застосування ібупрофену забезпечує ефективність лікування болю в післяопераційному періоді. Одна з цілей ендодонтичного лікування – контроль дискомфорту у перед- та післяопераційному періоді. У цьому дослідженні проводили оцінку впливу ібупрофену при його місцевому (у вигляді внутрішньоканальної пов'язки) та системному застосуванні (всередину) на інтенсивність болю у післяопераційному періоді.
Автори вивчили, який спосіб лікування післяопераційного болю, який виник у результаті хіміко-механічної обробки, є найбільш ефективним. Усього 90 пацієнтів з апікальним періодонтитом (n = 30 у кожній групі) були рандомізовані до групи місцевого застосування ібупрофену, групи системного застосування ібупрофену та контрольної групи. Для виконання хіміко-механічної обробки використовували ендодонтичні нікель-титанові обертальні інструменти, ProTaper Universal з іригацією 17 % етилендіамінтетраоцтовою кислотою (ЕДТК) і 2,5 % розчином гіпохлориту натрію.
Після осушення стерильними паперовими штифтами в кореневі канали пацієнтів із групи місцевого застосування ібупрофену закладали пасту Одонтоцид (Odontocide), а в кореневі канали пацієнтів із групи системного застосування ібупрофену та контрольної групи – пасту з гідроксидом кальцію (Ультракал). Учасникам із групи системного застосування ібупрофену було призначено прийом ібупрофену в дозі 200 мг одноразово після завершення процедури ендодонтичного лікування. Статистичний аналіз було проведено з використанням критеріїв Фрідмана та Вілкоксона.
Оцінку інтенсивності болю після операції проводили з використанням візуальної аналогової шкали (ВАШ) через 6, 12, 24 та 48 годин. У групі системного застосування ібупрофену в дозі 200 мг у поєднанні з пастою Ультракал оцінки інтенсивності болю були набагато нижчими, ніж у групі місцевого застосування ібупрофену у поєднанні з пастою Одонтоцид та в контрольній групі, в якій застосовували тільки пасту Ультракал. Проте різниця між групами не досягла статистичної значущості. Таким чином, системне застосування ібупрофену в лікуванні зубного болю в післяопераційному періоді є корисним.
The Medical Science Monitor
Comparison of Local and Systemic Ibuprofen for Relief of Postoperative Pain in Symptomatic Teeth with Apical Periodontitis
İbrahim Uysal і співавт.
Коментарі (0)