З точки зору зниження виразності симптомів рефлюксу у пацієнтів з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою (ГЕРХ) трансоральна фундоплікація з подальшим виконанням рукавної резекції шлунку принаймні не менш ефективна, ніж лапароскопічне гастрошунтування за Ру (ЛГШР).
Результати проспективного когортного дослідження вказують, що за показником раннього усунення або зниження виразності симптомів гастроезофагеального рефлюксу через 12–15 місяців трансоральна фундоплікація/рукавна резекція шлунка (ТФ/РРШ) як мінімум не менш ефективна, ніж гастрошунтування. Мета цього дослідження полягала в оцінці того, який ефект ТФ до РРШ чинить на виразність ГЕРХ в порівнянні з виконанням ЛГШР.
Загалом 30 послідовно набраних у дослідження учасників із ГЕРХ, які були кандидатами на баріатричну операцію, пройшли ТФ до РРШ (ТФ/РРШ), а 15 учасників – ЛГШР. Для оцінки виразності симптомів на основі як суб'єктивних, так і об'єктивних критеріїв використовували опитувальник якості життя, пов'язаного зі здоров'ям (HRQL) при ГЕРХ, та індекс симптомів рефлюксу (RSI). Оцінку проводили до операції, після виконання ТФ/до виконання РРШ, а також через 4-6 та 12-15 місяців після баріатричної операції.
Середні оцінки до операції були наступними: застосування інгібіторів протонної помпи (ІПП) склало 93%, рівень задоволеності - 6,5%, оцінка за опитувальником HRQL - 32,53 бала та індекс RSI - 21,7. Середній ІМТ становив 45,99 в осіб, які пройшли ТФ/РРШ, і 42,27 - у групі ЛГШР. Результати оцінки через 12–15 місяців після проведення ТФ/РРШ та ЛГШР представлені у таблиці 1.
Після операції оцінка по опитувальнику HRQL та індекс RSI статистично значуще покращилися в обох групах. Застосування ІПП знизилося до 34% (у групі ЛГШР) та до 13% (у групі ТФ/РРШ). ІМТ знизився на 31% (у групі ЛГШР) та на 24% (у групі ТФ/РРШ). Порівняно з ЛГШР, виконання ТФ/РРШ забезпечило більш високу задоволеність пацієнтів та більше полегшення симптомів. ТФ/РРШ, при якій відсутні ризики ускладнень, наявні при ЛГШР, є потенційним альтернативним варіантом лікування як ГЕРХ, так і ожиріння, враховуючи еквівалентні показники безпеки та наслідків, а також зниження маси тіла та виразності симптомів гастроезофагеального рефлюксу.
Obesity Surgery
Preliminary Results of a Study Comparing Pre-sleeve Endoscopic Fundoplication to Gastric Bypass on Gastroesophageal Reflux Disease Outcomes
Marc Antonetti і співавт.
Коментарі (0)