Виконання артроцентезу з наступним внутрішньосуглобовим введенням гіалуронату натрію перевершує введення триамцинолону ацетоніду з точки зору ступеня зниження інтенсивності болю у скронево-нижньощелепному суглобі (СНЩС).
Результати дослідження вказують, що виконання артроцентезу з подальшим введенням триамцинолону ацетоніду забезпечує більш виразне збільшення ступеня відкривання рота, а введення гіалуронату натрію забезпечує більш виразне полегшення болю у пацієнтів із внутрішніми порушеннями СНЩС. В рамках дослідження було виконано порівняння ефективності внутрішньосуглобових ін'єкцій триамцинолону та гіалуронату натрію після виконання артроцентезу.
До проспективного рандомізованого порівняльного дослідження було включено 40 пацієнтів з внутрішніми порушеннями (1–4 ступеня) СНЩС, яких рандомізували у дві групи. Після артроцентезу 20 пацієнтам у групі А було виконано внутрішньосуглобову ін'єкцію гіалуронату натрію, а 20 пацієнтам у групі В – внутрішньосуглобову ін'єкцію триамцинолону ацетоніду.
Оцінку наявності або відсутності «клацання» у суглобі, максимального ступеня відкриття рота (в мм) та клінічних характеристик болю (за шкалою ВАШ) проводили до операції та на 7-й день, через один та три місяці після операції. У всіх часових точках оцінка інтенсивності болю в обох групах статистично значно знизилася, проте за цим показником ефективність застосування гіалуронату натрію була вищою. У всіх часових точках у всіх пацієнтів було відзначено збільшення ступеня відкривання рота, проте за цим показником ефективність застосування триамцинолону була вищою, хоча відмінність була клінічно не значущою.
У всіх часових інтервалах в обох групах дослідження було відзначено клінічно незначне зменшення виразності "клацання" в суглобі. Таким чином, застосування гіалуронату натрію та триамцинолону ацетоніду після виконання артроцентезу у лікуванні внутрішніх порушень СНЩС є перспективним.
Journal of Maxillofacial and Oral Surgery
Use of Sodium Hyaluronate and Triamcinolone Acetonide Following Arthrocentesis in Treatment of Internal Derangement of Temporomandibular Joint: A Prospective Randomized Comparative Study
Ravina Dharamsi і співавт.
Коментарі (0)