EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність застосування ублітуксимабу в порівнянні з терифлуномідом при рецидивному розсіяному склерозі

розсіяний склероз розсіяний склероз
розсіяний склероз розсіяний склероз

Що нового?

Застосування ублітуксимабу при рецидивному розсіяному склерозі забезпечило скорочення кількості вогнищ ураження головного мозку та зниження річної частоти рецидивів порівняно із застосуванням терифлуноміду.

Результати дослідження, опубліковані в журналі The New England Journal of Medicine, свідчать, що застосування моноклонального антитіла ублітуксимабу у осіб з рецидивним розсіяним склерозом забезпечує зниження річної частоти рецидивів та скорочення числа вогнищ ураження головного мозку порівняно із застосуванням терифлуноміду. Мета дослідження полягала в оцінці ефективності прийому терифлуноміду внутрішньо у порівнянні з введенням ублітуксимабу внутрішньовенно при розсіяному склерозі.

У рамках двох аналогічних подвійних сліпих досліджень III фази з двома плацебо (ULTIMATE I та II) учасників дослідження рандомізували до групи введення ублітуксимабу (у дозі 150 мг внутрішньовенно в 1-й день, а потім у дозі 450 мг у 15-й день та на 24, 48 та 72-й тижнів) та прийому плацебо внутрішньо або в групу прийому терифлуноміду (у дозі 14 мг внутрішньо один раз на добу) та введення плацебо внутрішньовенно. Основною кінцевою точкою була річна частота рецидивів, а додатковими кінцевими точками — кількість вогнищ, що контрастуються гадолінієм, ураження головного мозку через 96 тижнів і посилення порушення життєдіяльності.

У дослідженні ULTIMATE I участь взяло 549 пацієнтів, а у дослідженні ULTIMATE II – 545 пацієнтів; медіана тривалості спостереження становила 95 тижнів. У таблиці 1 наведено дані про річну частоту рецидивів і середню кількість вогнищ ураження головного мозку, що контрастуються гадолінієм, отримані при застосуванні ублітуксимабу і терифлуноміду в дослідженнях ULTIMATE I і ULTIMATE II.

Результати аналізу об'єднаних даних двох досліджень дозволили встановити, що через 12 тижнів посилення порушення життєдіяльності відбулося у 5,2% учасників із групи ублітуксимабу та у 5,9% учасників із групи терифлуноміду (відношення ризиків: 0,84). У групі ублітуксимабу розвиток інфузійних реакцій спостерігався у 47,7% учасників. Розвиток важких інфекцій було зареєстровано у 5% учасників, які отримували ублітуксимаб, та у 2,9% учасників, які отримували терифлуномід.

Протягом 96 тижнів в учасників, які отримували ублітуксимаб, було встановлено зниження річної частоти рецидивів та скорочення числа вогнищ ураження головного мозку за даними магнітно-резонансної томографії порівняно з учасниками, які отримували терифлуномід, проте ймовірність посилення порушення життєдіяльності у групах дослідження була статистично не значущою. При застосуванні ублітуксимабу відзначався розвиток інфузійних реакцій.

Джерело:

The New England Journal of Medicine

Стаття:

Ublituximab versus Teriflunomide in Relapsing Multiple Sclerosis

Автори:

Lawrence Steinman і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: