У пацієнтів з алергічним ринітом 5-гідрокситриптамін (5-HT) відіграє роль у виникненні порушень функції регуляторних Т-клітин.
Результати недавнього дослідження вказують, що у пацієнтів з алергічним ринітом 5-HT у сироватці крові присутній у більш високих концентраціях. Регуляторні Т-клітини можуть перетворюватися на Th17-клітини під впливом примованих 5-гідрокситриптаміном дендритних клітин. Метою цього дослідження була оцінка ролі 5-HT у контролі активності регуляторних Т-клітин. Для цього отримали зразки крові пацієнтів із цілорічним алергічним ринітом. Регуляторні Т-клітини виділяли із зразків крові методом магнітного сортування клітин. Також у рамках імуноферментного аналізу (ІФА) була виконана оцінка концентрації різних цитокінів та 5-НТ.
Отримані результати свідчать, що концентрації 5-HT у сироватці крові у пацієнтів з алергічним ринітом вищі, ніж у здорових добровольців із контрольної групи. Було виявлено наявність позитивного зв'язку між концентраціями 5-HT та концентраціями цитокінів, пов'язаних з алергічним ринітом, у сироватці крові. Також був негативний зв'язок між концентраціями 5-HT у сироватці крові та числом регуляторних Т-клітин у периферичній крові. Під впливом 5-HT у дендритних клітинах підвищувалася експресія інтерлейкіну (ІЛ)-21 та ІЛ-6. Спільне культивування примованих 5-гідрокситриптаміном дендритних клітин з регуляторними Т-клітинами призвело до перетворення останніх на Th17-клітини.
Інгібування перетворювача сигналу та активатора транскрипції 3 (STAT3) дозволило ефективно запобігти перетворенню регуляторних Т-клітин на Th17-клітини, пов'язане з впливом 5-HT. Таким чином, дисфункція регуляторних Т-клітин пов'язана із патогенезом алергічного риніту.
Clinical Immunology
5-HT is associated with the dysfunction of regulating T cells in patients with allergic rhinitis
Gui Yang і співавт.
Коментарі (0)